MARIA CALLAS

Niezwykły dokument o najsłynniejszej diwie operowej świata.

Gdyńskie Centrum Filmowe i M2 Films zapraszają na pokaz przedpremierowy filmu „Maria Callas” – w poniedziałek, 26 lutego 2018 roku, o godzinie 18.00 w sali Warszawa. Dokument w reżyserii Toma Volfa to fascynująca, pełna emocji historia, powstała z niepublikowanych dotąd materiałów, prywatnych filmów, kręconych dyskretnie ujęć oraz z najszczerszych, intymnych wyznań.


Film „Maria Callas” odsłania nieznaną dotąd historię najsłynniejszej diwy operowej wszech czasów, fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym.


Wrażliwa i bezwzględna, ambitna i pełna kompleksów, wykorzystująca innych i wykorzystywana. Niewierna żona, porzucona kochanka. Uwięziona w burzliwym trójkącie miłosnym, kochająca jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, Aristotelisa Onasisa, z którym łączyło ją wielkie, namiętne uczucie, ale który wybierał między nią a piękną wdową po amerykańskim prezydencie, Jackie Kennedy. Tajemnice, skandale i plotki, który wpłynęły na życie wielkiej artystki. Jaka była tak naprawdę Maria Callas, o której do dziś krążą legendy?

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę