Listopad
Młoda dziewczyna, Liina, pracuje na farmie w niewielkiej wiosce. Jej myśli i uczucia skupiają się na Hansie, w którym jest beznadziejnie zakochana. Tęsknota zmienia bohaterkę w wilkołaka. Fabuła łączy w sobie elementy magii, czarnego humoru i romantycznej miłości. Film jest oparty na bestsellerowej estońskiej powieści Rehepapp Andrusa Kivirähka. Wątki pogańskiej mitologii estońskiej przeplatają się w niej z europejską mitologią chrześcijańską. Obie poszukują starożytnej siły, dzięki której człowiek ma duszę. To historia właśnie o pragnieniu posiadania duszy, o jej sprzedaniu i życiu bez niej.

Nagrody

Festiwal Filmowy w Tribece 2017: nagroda za najlepsze zdjęcia w kategorii międzynarodowych filmów fabularnych dla Marta Taniela

Rainer Sarnet

Reżyser filmowy i teatralny, krytyk filmowy, twórca komiksów. Urodził się w 1969 roku w Rakvere w Estonii. W 2007 roku zadebiutował filmem Where Souls Go (Kuhu põgenevad hinged). Kolejny film z 2011 roku Idoot był zainspirowany powieścią Fiodora Dostojewskiego. Jego światowa premiera odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan, otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia w Tallinie na Festiwalu Black Nights.

Wybrane filmy

1998: Libarebased ja kooljad

2007: Kuhu põgenevad hinged

2011: Idioot
  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę