KLUCZ DO SALVADORA DALEGO

Girona to popularne wśród turystów hiszpańskie miasteczko. W 1989 roku w jednym z lokalnych sklepów z antykami, niejaki Tomeu l’Amo trafia na obraz, który wydaje mu się być oryginalnym dziełem Salvadora Dalego. Niestety, jedyna osoba mogąca potwierdzić autorstwo, czyli sam autor dzieła, umiera w tym samym roku. L’Amo nie zniechęca się jednak i postanawia za wszelką cenę udowodnić wagę swojego znaleziska.

Tak rozpoczyna się 25-letnia przygoda, podczas której ten ekscentryczny naukowiec z Majorki pozna ekspertów z całego świata, a także odkryje specjalny kod – jego zdaniem – stosowany przez Salvadora Dalego, co rzuci nowe światło na twórczość hiszpańskiego mistrza. W przeciwieństwie do bajek, odnalezienie skarbu to dopiero początek historii, a w rzeczywistości trzeba jeszcze jego wartość udowodnić. Nasz bohater przypomina swoją pewnością i naiwnością Don Kichota, który współcześnie walczy z „wiatrakami” świata sztuki. Niezależnie od wyniku tego pojedynku, l'Amo i jego dzieje łączą w sobie narodowe cechy Hiszpanów: fantazję, aktywność, śmiałość.

"The Key to Dalí” unfolds the exceptional story of Spanish scientist Tomeo L`Amo, who bought an unknown painting in 1989, which he strongly believes is an original Dali. A 25-year-long journey begins, where he investigates, invests enormous amounts of money and follows experts all around the world, until finally in Paris he meets the one who changes his life.  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę