KLUCZ DO SALVADORA DALEGO
KLUCZ DO SALVADORA DALEGO

Girona to popularne wśród turystów hiszpańskie miasteczko. W 1989 roku w jednym z lokalnych sklepów z antykami, niejaki Tomeu l’Amo trafia na obraz, który wydaje mu się być oryginalnym dziełem Salvadora Dalego. Niestety, jedyna osoba mogąca potwierdzić autorstwo, czyli sam autor dzieła, umiera w tym samym roku. L’Amo nie zniechęca się jednak i postanawia za wszelką cenę udowodnić wagę swojego znaleziska.

Tak rozpoczyna się 25-letnia przygoda, podczas której ten ekscentryczny naukowiec z Majorki pozna ekspertów z całego świata, a także odkryje specjalny kod – jego zdaniem – stosowany przez Salvadora Dalego, co rzuci nowe światło na twórczość hiszpańskiego mistrza. W przeciwieństwie do bajek, odnalezienie skarbu to dopiero początek historii, a w rzeczywistości trzeba jeszcze jego wartość udowodnić. Nasz bohater przypomina swoją pewnością i naiwnością Don Kichota, który współcześnie walczy z „wiatrakami” świata sztuki. Niezależnie od wyniku tego pojedynku, l’Amo i jego dzieje łączą w sobie narodowe cechy Hiszpanów: fantazję, aktywność, śmiałość.

„The Key to Dalí” unfolds the exceptional story of Spanish scientist Tomeo L`Amo, who bought an unknown painting in 1989, which he strongly believes is an original Dali. A 25-year-long journey begins, where he investigates, invests enormous amounts of money and follows experts all around the world, until finally in Paris he meets the one who changes his life.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola