KINO PRZYJAZNE SENSORYCZNIE | Neneh: gwiazda baletu
Thumbnail
KINO PRZYJAZNE SENSORYCZNIE | Neneh: gwiazda baletu

Z myślą o widzach ze spektrum autyzmu, Gdyńskie Centrum Filmowe razem z Fundacją Pomoc Autyzm zapraszają na październikową odsłonę KINA PRZYJAZNEGO SENSORYCZNIE. Tym razem w specjalnych warunkach będzie można obejrzeć film: „NENEH: GWIAZDA BALETU”

Seans odbędzie się w środę, 18 października o godzinie 11:00

BILETY dostępne w kasie kina GCF oraz na naszej stronie internetowej w zakładce REPERTUAR.

Opis filmu:

Niezwykle utalentowana 12-letnia Neneh trafia do elitarnej szkoły baletowej Opery Paryskiej. Pomimo entuzjazmu, będzie musiała dużo ciężej ćwiczyć, aby się tam odnaleźć i zyskać przychylność dyrektor szkoły. Marianne Bellage to była gwiazda tańca, która skrywa tajemnicę łączącą ją z małą baletnicą.

Opis projektu:

Kino przyjazne sensorycznie to projekcje przeznaczone dla młodych widzów, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.

Podczas seansu światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu a resztą otoczenia. Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed pokazem nie są wyświetlane zwiastuny, by nie rozpraszać uwagi widzów.

W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali itp. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu. Ponieważ wiele dzieci/osób ze spektrum autyzmu jest na różnego rodzaju dietach, dlatego do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców, przekąski.

Celem projektu rozwijanego przez Fundację Pomoc Autyzm jest zwiększenie dostępu do kultury i kina dla osób z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Seanse przyjazne sensorycznie mogą być dla uczestników okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola