KAPITAN, OPTIMISTA
KAPITAN, OPTIMISTA

KAPITAN – Refleksyjna opowieść o przemijaniu. Blisko 80-letni legendarny żeglarz, kapitan Krzysztof Baranowski nie wybiera się na żeglarską emeryturę. Chce zbudować nowy, potężny żaglowiec szkoleniowy, który służyć będzie przyszłym pokoleniom, a jednocześnie zmaga się z postępującą chorobą swojej żony – Bogumiły Wander, niegdyś popularnej prezenterki telewizyjnej. Czy ciemne chmury nad horyzontem państwa Baranowskich jeszcze się rozproszą?

reżyseria: Kryspin Pluta,
gatunek: dokumentalny,
produkcja: Polska 2019;

OPTIMISTA – Emocjonująca, subtelna opowieść o przeżyciach 8-letniego bohatera podczas kursu żeglarskiego dla najmłodszych dzieciaków.

Mateusz rozpoczyna kurs żeglarski w szkółce dla najmłodszych. Wychodząc w morze na jednoosobowej łódeczce sam obsługuje żagiel i ster, sam walczy z nieokiełznanymi falami Bałtyku, a przede wszystkim – z własnym strachem. Nauka żeglarstwa to twarda szkoła charakterów. Czy Mateuszowi uda się pokonać swoje słabości i zdać swój pierwszy życiowy egzamin?

„OPTIMISTA” zachwyca walorami wizualnymi (dramatyczne przeżycia na wodzie, efektowne zdjęcia z kamery GoPro), ale może też stanowić inspirujący materiał edukacyjny dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z jakimkolwiek sportem oraz dla ich rodziców,

reżyseria: Kryspin Pluta,
gatunek: dokumentalny,
produkcja: Polska 2012.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola