Już tu nie wrócę
Już tu nie wrócę

12.09 | godz. 16:15 | sala Goplana – seans ze spotkaniem z bohaterem ONLINE |

Dominika marzy o własnym dziecku. Wychowanki placówek resocjalizacyjnych często zachodzą w ciążę. Nie jest to wyłącznie efekt braku edukacji seksualnej, demoralizacji czy nieodpowiedzialności. W ich świecie pełnym koszmarnych przeżyć własne dziecko staje się marzeniem o bezwarunkowej miłości i szczęśliwym domu. Dominika osiąga swój cel – po wakacjach ma już chłopaka i jest w ciąży. Ale rzeczywistość, w której się znalazła, zdecydowanie odbiega od marzeń. Z kolei Gosia – najbardziej zbuntowana dziewczynka w ośrodku – odrzuca powszechne wśród koleżanek marzenia o miłości, dziecku i szczęśliwym domu. Chce być wolna. Marzy o wielkiej ucieczce.

 

Troublemakers Gosia, Dominika, Ewelina and Alicja are alumni of a youth educational center in Eastern Poland. They are also victims of domestic violence.

Po filmie JUŻ TU NIE WRÓCĘ odbędzie się spotkanie z reżyserem Mikołajem Lizutem.

W języku polskim.

Gosia, Dominika, Ewelina i Alicja przebywają w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Goniądzu pod Białymstokiem. Umieścił je tam sąd, bo sprawiały kłopoty. A przecież same są ofiarami przemocy domowej, dziećmi z dysfunkcyjnych rodzin. Nastoletnia Dominika marzy o dziecku. Wychowanki placówek resocjalizacyjnych często zachodzą w ciążę. Nie jest to wyłącznie efekt braku edukacji seksualnej, demoralizacji czy nieodpowiedzialności. W ich świecie pełnym koszmarnych przeżyć własne dziecko staje się marzeniem o bezwarunkowej miłości i szczęśliwym domu.

Prowadząca:

Krystyna Weiher-Sitkiewicz – animatorka kultury, moderatorka spotkań, antropolożka, edukatorka filmowa, kuratorka wystaw. Adiunktka muzealna w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola