Jeszcze nie dziś
Jeszcze nie dziś

10.09 | godz. 18:15 | sala Warszawa – seans ze spotkaniem |

„Jeszcze nie dziś” to drugi pełnometrażowy film wyreżyserowany przez urodzonego w Meksyku Bruna Santamaríę, który do tej pory pracował głównie jako operator, czego dowodem są przepiękne, klimatyczne zdjęcia w filmie. Santamaría przygląda się też swojemu bohaterowie z niezwykłą czułością i empatią, sprawiając że z Ñoño bije naturalność i spontaniczność. Udało mu się uchwycić najdrobniejsze, intymne gesty, które mówią o tolerancji oraz społecznych zachowaniach i relacjach znacznie więcej niż jakiekolwiek słowa.

 

16-year-old Ñoño lives in a small Mexican town. At sunset, he escapes to his secret place, where he sees himself according to his most intimate wishes.

Po filmie JESZCZE NIE DZIŚ, reż. Bruno Santamaría Razo odbędzie się spotkanie „Być albo nie być. Sobą – z czym mierzą się osoby transpłciowe Polsce?” z Ewą i Stachem Dąbrowskimi.

W języku polskim.

Partnerzy: Trans-Fuzja; My, Rodzice; rainbow4.love

Coming out, czyli ujawnienie własnej tożsamości, to przełomowa chwila dla bohatera filmu „Jeszcze nie dziś”. To także zwrotny moment w życiu każdej osoby transpłciowej oraz jej najbliższych. Niestety w Polsce 75 procent matek i ponad 80 procent ojców dzieci transpłciowych nie potrafi ich w pełni zaakceptować. Do tego dochodzi brak świadomości społecznej oraz nagonka na społeczność LGBTQIA ze strony części kościoła katolickiego oraz polityków. Jaką cenę trzeba płacić za to, by móc być sobą?

Goście:

Ewa Dąbrowska i jej syn Stach. O jego transpłciowości opowiedzieli we wspólnym wywiadzie w „Wysokich Obcasach” jesienią 2020 roku. Ona znalazła się w gronie „50 śmiałych”, czyli kobiet, które zdaniem redakcji WO są bohaterkami minionych 12 miesięcy. On na swoim kanale YouTube tworzy edukacyjne treści o problemach tożsamości płciowej.

Prowadzący:

Piotr Jacoń – dziennikarz telewizyjny i radiowy, od kilkunastu lat związany z TVN24, autor m.in. reportażu „Wszystko o moim dziecku”, w którym rozmawia z rodzicami dzieci transpłciowych.

 

 

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola