JAK ROBIĆ FILM? (KINOferie) WTORKI Z AKADEMIĄ DOKUMENTALNĄ, FILM+SPOTKANIE

Dzieci bardzo chętnie oglądają filmy, ale czy wiedzą, jak się je robi? A przede wszystkim, czy mogą zacząć robić je same? Filmy z bloku „Jak się robi film?” pokazują, że film jest doskonałym narzędziem do tworzenia swoich własnych, wymyślonych światów. Każdy może zostać młodym filmowcem!

HEIDI W ŚWIECIE DŹWIĘKU reż. Christian Frei.9-letnia Anuk to odtwórczyni głównej roli w kultowym filmie „Heidi”. Najbardziej fascynuje ją dźwięk. Pozornie niezauważalny, ale to on buduje nastrój i emocje w filmie. Wraz z Anuk trafiamy do magicznego studia, w którym tworzone są ścieżki dźwiękowe. Puk, pstryk, plusk… W jaki sposób tworzy się dźwięk w filmie? Okazuje się, że można użyć wszystkiego i jest to fantastyczna zabawa! Film pozwala młodym widzom otworzyć się na zupełnie inny świat. Jest również doskonałą inspiracją do nowych zabaw w szkole.

MALI GIGANCI: BRAM reż. Katinka de Maar.14-letni Bram jest pasjonatem kina i chce zostać reżyserem. W piwnicy w swoim domu tworzy miniaturowe plany filmowe, wymyśla scenariusze i obok figurek z plasteliny odgrywa w nich główne role. Najbardziej w reżyserowaniu podoba mu się to, że może kreować własny świat, decydować o muzyce, świetle, o każdym szczególe. Jego pierwszy film nosi tytuł „Mały Bóg”. Bram bierze udział w projekcie, w ramach którego musi zebrać ekipę i zrealizować film w 48 godzin. Okazuje się, że praca na żywo z kilkuosobową grupą nie jest wcale taka prosta... Czy uda mu się ukończyć film?

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę