ITALIA W CENTRUM | Młodość
ITALIA W CENTRUM | Młodość

Miasto Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe oraz Istituto Italiano di Cultura di Varsavia zapraszają na cykl Italia w Centrum!

 

To przegląd filmowy dla miłośników kinematografii włoskiej. A może nawet szerzej – sztuki i kultury Italii.

 

Zaprezentujemy starsze i nowsze filmy, takie, które na trwałe weszły do kanonu światowej klasyki i takie, które już lekko się przykurzyły, a jednak warte są przypomnienia.

 

Po każdej projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem publiczności oraz zaproszonego gościa – znawcy kina włoskiego. Być może nie każda będzie dotyczyła tylko tematyki filmu. Tak już bowiem bywa, że gdy zaczyna się mówić o Italii… trudno skończyć na jednym wątku.

 

„La Giovinezza” czyli „Młodość” to dzieło Paolo Sorrentino, film nagradzany w Cannes, Karlovych Warach, zdobywca polskiego Orła, dwóch Złotych Globów i aż trzech Europejskich Nagród Filmowych w kategoriach najlepszy film, najlepszy aktor i najlepszy reżyser. Sam Paolo Sorrentino mówił, że to bardzo osobisty film o miłości, w którym zastanawia się też nad tym, jak myślimy o przeszłości i młodości nawet w czasie, kiedy młodzi już nie jesteśmy. Gościem dyskusji po filmie będzie pan Fabio Troisi, dyplomata, dyrektor Istituto Italiano di Cultura di Varsavia.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola