ITALIA W CENTRUM | Lepsze jutro | POKAZ PRZEDPREMIEROWY
ITALIA W CENTRUM | Lepsze jutro | POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Miasto Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe oraz Istituto Italiano di Cultura di Varsavia zapraszają na cykl Italia w Centrum.

To przegląd filmowy dla miłośników kinematografii włoskiej. A może nawet szerzej – sztuki i kultury Italii. Zaprezentujemy starsze i nowsze filmy, takie, które na trwałe weszły do kanonu światowej klasyki i takie, które już lekko się przykurzyły, a jednak warte są przypomnienia. Po każdej projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem publiczności oraz zaproszonego gościa – znawcy kina włoskiego. Być może nie każda będzie dotyczyła tylko tematyki filmu. Tak już bowiem bywa, że gdy zaczyna się mówić o Italii… trudno skończyć na jednym wątku.

Jako pierwszy z filmów, 9 stycznia o … wyświetlimy absolutny klasyk, jakim jest La Strada Federico Felliniego. Zaproszenie do skomentowania i dyskusji przyjęła profesor Dorota Karwacka – Pastor z Uniwersytetu Gdańskiego, italianistka, literaturoznawczyni, autorka wielu publikacji, w których bada między innymi włoskie spojrzenie walkę dobra ze złem oraz wpływ władzy na człowieka.

Zanim jeszcze odbędzie się pierwsza projekcja, mamy dla Włochomaniaków specjalny prezent świąteczny. 27 grudnia o … przedpremierowo zapraszamy na film „Lepsze jutro” w reżyserii Nanni Moretti. To przedskoczek naszego cyklu, nie będzie towarzyszyła mu dyskusja, ale za to zobaczymy go zanim wejdzie do oficjalnej dystrybucji.

OPIS FILMU:

Pogubiony życiowo reżyser Giovanni próbuje ukończyć swój najambitniejszy projekt od lat – cyrkowy film historyczny. Na drodze napotyka się jednak na wciąż nowe przeszkody – oszukującego producenta, córkę związaną z dużo starszym mężczyzną, kłótnie i romanse wśród aktorów, czy oczekiwania Netflixa.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola