„Inni ludzie” | Klub GSF: pokaz filmu + spotkanie z twórcami

Klub Gdyńskiej Szkoły Filmowej serdecznie zaprasza na specjalną projekcję filmu INNI LUDZIE oraz spotkanie z twórcami: Aleksandrą Terpińską – reżyserką, scenarzystką, Jackiem Belerem – aktorem oraz Magdaleną Koleśnik – aktorką!

17 kwietnia (poniedziałek), godz. 18:00, Sala Warszawa BILETY W CENIE 16 ZŁ WKRÓTCE do nabycia w kasie kina GCF lub na naszej stronie internetowej w zakładce REPERTUAR.
Klub prowadzi Jerzy Rados Pełnometrażowy debiut fabularny Aleksandry Terpińskiej na podstawie powieści Doroty Masłowkiej o tym samym tytule. To surowy, rapowany portret dekadenckiej rzeczywistości stolicy. Szarzyznę i marazm na ekranie wyśmienicie odgrywają Jacek Beler, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Koleśnik, Sebastian Fabijański oraz Marek Kalita. Obraz wielokrotnie nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych. Brudne, spowite smogiem ulice Warszawy — z jednej strony pozostałości po poprzedniej rzeczywistości, czyli szare osiedla z wielkiej płyty, z drugiej nowobogackie mieszkania. Zapach budki z kebabem miesza się z wonią benzyny, na kierowców świeżo odebranych z salonu Volvo miga sygnalizacja świetlna, nie można też przejść obojętnie obok czerwonego neonu Rossmanna. | Pełna Sala Opis filmu: Kamil żyje w ciasnym mieszkaniu z matką i siostrą. Nie ma perspektyw, pracuje dorywczo, handluje narkotykami. Przytłacza go powtarzający się rytm dnia, który nie przynosi nic nowego. Iwona jest około czterdziestoletnią kobietą, która nie radzi sobie z życiem i nieudanym małżeństwem. Szuka zapomnienia, zażywając niekontrolowane dawki antydepresantów. Nagrody: 2021 - FPFF Gdynia - Nagroda Onetu "Odkrycie Festiwalu" dla Aleksandry Terpińskiej 2021 - FPFF Gdynia - Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych 2021 - FPFF Gdynia - Nagroda za debiut reżyserski lub drugi film dla Aleksandry Terpińskiej 2021 - FPFF Gdynia - Nagroda za główną rolę męską dla Jacka Belera 2021 - FPFF Gdynia - Nagroda za montaż dla Magdaleny Chowańskiej 2021 - Black Nights Film Festival w Tallinie - Nagroda FIPRESCI (Krytyków Filmowych) 2022 - Paszport "Polityki" - Nagroda w kategorii: Film za boleśnie prowokacyjne spojrzenie na złożoną polską rzeczywistość, za pasję i odwagę łamania gatunkowych stereotypów oraz wybitne umiejętności reżyserskie 2022 - Tarnowska Nagroda Filmowa - Grand Prix 2022 - Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy - Grand Prix Komeda 2022 - Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" - Grand Prix "Wielki Jantar" za precyzyjne połączenie profesjonalizmu i brawury formy i to w rytmie hip-hopu 2022 - Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" - Nagroda za muzykę za stworzenie muzyki, która jest bijącym sercem filmu Do zobaczenia w Sali Warszawa 17 kwietnia o godz. 18:00!
  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę