Cięcie
Thumbnail
Cięcie

OD LAT: 15 | PRODUKCJA: FRANCJA

 

„Tanio, szybko, przyzwoicie” – to słowa oddające zawodowe credo Remiego (w tej roli gwiazdor francuskiego kina Romain Duris). Reżysera, który nad artystyczne ambicje stawia chęć szybkiego zysku, a od cierpliwego cyzelowania swoich produkcji woli natychmiastowy efekt. Gdy pewnego dnia dostaje zamówienie na nakręcenie filmu o zombie, wydaje się, że nie mogło trafić na nikogo lepszego.

 

Problem w tym, że od samego początku nic nie idzie według planu bohatera. Trudne relacje z niewielką ekipą, wśród której prym wiedzie żona Remiego – charakteryzatorka Nadia (Bérénice Bejo), podkręcają jedynie napięcie w trakcie produkcji niskobudżetowego horroru. Uciekający czas i związany z tym stres, rozjeżdżające się artystyczne wizje i typowe dla filmowego planu kłopoty to jednak nic przy tym, że w produkcji najwyraźniej ochotę mają zagrać… prawdziwe zombie. Pewne jest jedno – będzie zabawnie i krwawo!

 

W zrealizowanym w gwiazdorskiej obsadzie „Cięciu!” francuski reżyser Michel Hazanavicius bawi się filmowymi gatunkami, łącząc elementy horroru, komedii pomyłek i dramatu. Laureat Oscara za „Artystę” po raz kolejny udowadnia też duży komediowy talent, choć jego film nie stroni także od poważniejszych refleksji związanych z kondycją branży filmowej i relacjami rodzinnymi.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola