BOGINIE JEDZENIA (FILMS FOR FOOD)

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach cyklu FILMS for FOOD. Tym razem będzie ono należeć do kobiet! Pokaz filmu pt. "Boginie jedzenia", a po nim spotkanie z najciekawszymi kobietami lokalnej sceny gastronomicznej, odbędzie się w sobotę, 24 marca 2018 roku, o godzinie 18.00.

 
Dzięki filmowi poznajemy wpływowe i twórcze kobiety, które działają w kulinarnym świecie: szefowe kuchni, cukierni, sommelierki, barmanki. Od fine-diningu i restauracji z trzema gwiazdkami Michelin do streetfoodu. Pokazują one, że poprzez gastronomię można zmieniać świat na lepsze i, że kobiety mają tu do odegrania bardzo istotną rolę.


Bohaterki pochodzą z różnych miejsc, ale łączą je podobne motywacje i podobne problemy. Traktują gastronomię jako platformę komunikacji z innymi, możliwość edukacji, poznawania swoich kultur i tradycji, a także wspierania lokalnego biznesu. 


Dlaczego kobietom często trudniej przebić się w świecie gastronomii niż mężczyznom? Czy tym środowiskiem rządzą sprawiedliwe reguły? Film przedstawia kilka różnych przykładów i charyzmatycznych postaci - utalentowanych, kreatywnych kobiet.

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę