Bóg i wojownicy lunaparków
Thumbnail
Bóg i wojownicy lunaparków

OD LAT: 15 | PRODUKCJA: POLSKA

 

A gdyby tak spędzić ze swoim ojcem parę dni w samochodzie, chcąc go przekonać do swojego światopoglądu? Chciałoby się stwierdzić „nie pomyślał nikt, nigdy”, ale nie byłaby to prawda. Paweł Jóźwiak-Rodan, syn kontrowersyjnego pisarza i muzyka Andrzeja Rodana postanowił spróbować dokonać niemożliwego – nawrócić pierwszego ateistę PRL. Czy międzypokoleniowe zrozumienie jest jednak możliwe?

 

Co ważne BÓG I WOJOWNICY LUNAPARKÓW to nie religijna agitacja, a przezabawna dokumentalna komedia drogi o konfrontacji przeciwstawnych postaw życiowych – prawdziwe duchowe Las Vegas Parano.

 

Film ma za sobą udany run festiwalowy, otrzymał nagrody na Krakowskim Festiwalu Filmowym i Festiwalu w Koszalinie, świetnie odebrany został na podczas Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Za granicą rywalizował na festiwalach w koreańskim Jeonju, greckich Salonikach i niemieckim Neisse.

 

Produkcja w przezabawny sposób zadaje pytania o istotę relacji między ojcem a synem, a także poszukuje granicy między wiarą a fanatyzmem.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola