Bajka w Centrum | Spotkaj się z wiosną …. w kinie
Bajka w Centrum | Spotkaj się z wiosną …. w kinie

Wiosna, wiosna, ach to Ty! Podczas marcowej Bajki w Centrum odprawimy czary i kwiecistą zielenią przywitamy naszą ulubioną porę roku! Stęskniliśmy się za zapachem ciepłych dni i świergotem ptaków!

 

Panią Wiosnę przyprowadzi Marta Modrzejewska-Ptak – florystka, miłośniczka psów i podróży. Wspólnie wykonamy prawdziwy wianek z gałęzi, mchu oraz naturalnych elementów dekoracyjnych. Poznamy metodę łatwego tworzenia wianków, a także dowiemy się o magicznych właściwościach mchu. Z takimi umiejętnościami możemy w pełni świętować powrót wiosny!

 

BAJKA W CENTRUM to cykl filmowy zapoczątkowany w Gdyńskim Centrum Filmowym w 2016 roku. Dla wielu dzieci, które uczestniczyły w dotychczasowych projekcjach, były to pierwsze kinowe doświadczenia w ich życiu!

Program opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, rodzime produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie.

Nie brakuje również powrotów do bohaterów filmowych z czasów dzieciństwa rodziców czy nawet dziadków dzisiejszych dzieci, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek. Wspólne wyjście do kina staje się zatem przyjemnym doświadczeniem międzypokoleniowym.

Każdemu seansowi towarzyszy dodatkowa, powiązana z tematyką prezentowanych bajek, atrakcja: wspólna zabawa, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plastyczne lub inne. To okazja, by młodzi widzowie wesoło spędzili czas, ale też dowiedzieli się czegoś ciekawego. Wśród poruszanych tematów są na przykład: relacje międzyludzkie, emocje, ekologia, ochrona przyrody, ochrona zdrowia.

 

W zestawie bajek prezentowanych 23 i 25 marca 2023 znajdują się wybrane odcinki kilku seriali animowanych: 

.
 

BOLEK I LOLEK MALI OGRODNICY (9 minut)  

Serial animowany dla dzieci o przygodach Bolka i Lolka. W tym odcinku Bolek i Lolek uprawiają ogródek…

 

REKSIOWA WIOSNA (9 minut)

Nadchodzi wiosna. Czas pozbyć się zimowej sierści, bo słońce grzeje coraz mocniej. Nie wystarczy jednak wyczesać i doprowadzić do ładu samego siebie, trzeba jeszcze posprzątać podwórko, pomóc ptakom zreperować ich budkę lęgową, zasiać trawę i kwiaty i – teraz naprawdę można cieszyć się wiosną!

 

BIEDRONKA I TULIPAN (9 minut)

Opowieść o przygodach samolubnej, zachwyconej swym wyglądem biedronki.

 

REKSIO SADOWNIK (10 min)

Reksio buduje domek dla powracających na wiosnę ptaków. Mieszkańcy domku troszczą się o to, by szkodniki nie zniszczyły rozkwitających drzew. Po jakimś czasie dojrzewają smaczne czereśnie

 

HIP HIP HURA Smacznego Adelko (13 min)

Listonoszka Kangurzyca Kinga ma dylemat. Jej ulubiony kwiatek Adelka ciągle zmienia położenia listków – jak to wyjaśnić? Hip-Hip, Hurra i Mrówka Misia postanawiają rozwiązać zagadkę, jednak sprawę utrudnia Hurra, który szalenie zakochał się w Kindze.

 

 

 

PRZYGODY BŁEKITNEGO RYCERZYKA MAŁY KWIATEK (10 min)

Zagrożone przez kreta rośliny wpadają w popłoch. Kret porywa jednego z nich do swoich podziemnych korytarzy. Błękitny Rycerzyk śpieszy na ratunek małemu kwiatkowi.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola