BAJKA W CENTRUM | RODZINA TREFLIKÓW
BAJKA W CENTRUM | RODZINA TREFLIKÓW

Znacie Trefliki? Te niezwykle sympatyczne ludki są bohaterami polskiego serialu animowanego „Rodzina Treflików”.

Treflik i Treflinka to wesołe przedszkolaki, które zapraszają na listopadowy poranek filmowy. Dzieci dowiedzą się między innymi, jak chronić drzewa i co się może stać, kiedy nie posprzątamy po sobie po dobrej zabawie… Nie będzie nudy!

Prezentowane bajki z serii „Rodzina Treflików” noszą tytuł DOBRE NAWYKI, a pokaz organizowany jest w związku z kampanią społeczną pod hasłem „OKLASKI ZA ODBLASKI.BEZPIECZNE DZIECI NA DRODZE”, realizowaną przez Fundację Trefl.

Gościem Bajki w centrum będzie Treflik oraz Pan Policjant który opowie o bezpieczeństwie na drodze.

BAJKA W CENTRUM to cykl filmowy zapoczątkowany w Gdyńskim Centrum Filmowym w 2016 roku. Dla wielu dzieci, które uczestniczyły w dotychczasowych projekcjach, były to pierwsze kinowe doświadczenia w ich życiu!

Program opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, rodzime produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie.

Nie brakuje również powrotów do bohaterów filmowych z czasów dzieciństwa rodziców czy nawet dziadków dzisiejszych dzieci, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek. Wspólne wyjście do kina staje się zatem przyjemnym doświadczeniem międzypokoleniowym.

Każdemu seansowi towarzyszy dodatkowa, powiązana z tematyką prezentowanych bajek, atrakcja: wspólna zabawa, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plastyczne lub inne. To okazja, by młodzi widzowie wesoło spędzili czas, ale też dowiedzieli się czegoś ciekawego. Wśród poruszanych tematów są na przykład: relacje międzyludzkie, emocje, ekologia, ochrona przyrody, ochrona zdrowia.

W zestawie bajek prezentowanych 17 i 26 listopada 2022 znajdują się wybrane odcinki kilku seriali animowanych:

MIŚ KUDŁATEK. JESIENNA PRZYGODA (9 minut) 

 

Film przeznaczony dla najmłodszych widzów opowiada o przyjaźniach i przygodach sympatycznego misia. Kudłatek pomaga zajączkowi w tarapatach…

 

REKSIO DETEKTYW (10 minut)

Seria przygód małego, łaciatego pieska, mieszkańca wiejskiego podwórka. W tym odcinku Reksio pomaga kurom ująć złodzieja jajek.

 

BOLEK I LOLEK NA DRODZE (9 minut)

 

Bolek i Lolek przeżywają jak zwykle wesołe przygody. W tym odcinku przygoda Bolka i Lolka na drodze.

 

 

MOJE DRZEWO (7 min)

Duży Wujcio planuje wycinkę treflikowego lasu, by móc się na nim wzbogacić. To byłaby ogromna strata dla całego miasteczka. Jak go powstrzymać? Czy ktoś stanie mu na drodze? 

ŚMIECI (7 min)

Dzieci po zabawie nie sprzątają nagromadzonych śmieci. Odwlekają wykonanie tego zadania, aż śmieci dowodzone przez plastikową torbę przejmują władzę nad parkiem. Niestety, zarówno czary Wujcia, jak i Cioci nie rozwiązują problemu… 

PRAWDA (7 min)

Ktoś zniszczył plac zabaw, ale nikt nie przyznaje się do winy. Odbywa się dochodzenie w celu znalezienia sprawcy. Każdy opowiada swoją wersje z dnia, w którym miało miejsce zdarzenie. Czy uda się dojść do prawdy? 

PRZYJAŹŃ (7 min)

Treflik buduje domek z klocków. Niestety Treflinka przez przypadek niszczy cały wysiłek, czym złości Treflika. Zaistniałą sytuację próbuje załagodzić Wujcio, jednak chłopiec odgrywa się na nim, mówiąc, że domek, w którym mieszka jest brzydki. Wujcio urażony tym stwierdzeniem postanawia wrócić na swoją planetę… 

HOP LEKARSTWO (7 min)

Treflik jest chory i wszyscy starają się go rozpieszczać, by umilić mu ten trudny czas. Treflinka jest zazdrosna o brak uwagi, a Treflik chciałby być zdrowy, żeby nie leżeć w łóżku. Dzieci postanawiają zamienić się miejscami. Co z tego wyniknie? 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola