BAJKA W CENTRUM. PORANEK FILMOWY
BAJKA W CENTRUM. PORANEK FILMOWY
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów wraz z opiekunami na kolejne spotkanie z cyklu „Bajka w Centrum”.

26 października, godz. 10:00

W świecie materii dźwiękowej Reksia oraz Bolka i Lolka

Wybrane odcinki: Reksio – Kompozytor, Śpiewak, Przygody Bolka i Lolka – Muzykanci, Kanarek

Czas trwania: 1’ 30’’

Po projekcji z małych entuzjastów kina, przemienimy się w widzów pokazu muzycznego w wykonaniu energicznych muzyków z zespołu Kukakike. Będziemy również uczestnikami warsztatu bębniarskiego, z elementami perkusji na ciele. Poznamy tajniki śpiewu afrykańskiego oraz tradycyjnych rytmów zachodnioafrykańskich. Dowiemy się więcej o technikach grania zespołowego, improwizacji muzycznej oraz wspólnego tworzenia interesującego repertuaru scenicznego. Czy ktoś odważy się sam zagrać? Sprawdźmy.

REKSIO (20 min.)

Wielowątkowa fabuła serialu opowiada o przygodach małego, łaciatego pieska. Mieszkaniec wiejskiego podwórka o imieniu Reksio, przeżywa tam liczne przygody. Wraz ze swoim właścicielem oraz innymi zwierzętami poznaje otaczający go świat i uczy się prawidłowego zachowania w towarzystwie.

Polski serial animowany dla dzieci w reżyserii i według scenariusza Lechosława Marszałka, produkowany w latach 1967–1990 przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

PRZYGODY BOLKA I LOLKA (20 min.)

Serial opowiada o perypetiach dwóch chłopców – Bolka i Lolka, którzy przeżywają niesamowite przygody, od pieszych wypraw, przez wycieczki rowerowe oraz samochodowe, aż po rejsy statkiem.

Polski serial animowany z lat 1970-1971, produkowany przez bielsko-bielskie studio filmowe. Twórcą utworu i jego koncepcji, inicjatorem serii (autorem pierwotnym) i współautorem opracowania utworu w formie projektów plastycznych był Władysław Nehrebecki.

Cykl poranków filmowych „Bajka w Centrum” to nie tylko okazja, by
powrócić do klasycznych seriali animowanych popularnych w czasach
dzieciństwa rodziców dzisiejszych maluchów, ale także, by zajrzeć do kulis filmu.

Sprzedaż biletów w kasach kina Gdyńskiego Centrum Filmowego lub na stronie gcf.org.pl

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola