Bajka w Centrum | EKO POSTAWA – WIELKIE BRAWA
Bajka w Centrum | EKO POSTAWA – WIELKIE BRAWA

Wiedzieliście, że podczas spaceru na plaży można spotkać najprawdziwszą fokę?

Co zrobić, gdy ją zobaczymy?

Czy można ją pogłaskać, czy można do niej podejść, kogo należy zawiadomić?

O ekologii ważnej dla zwierzaków i dla nas – ludzi – dowiecie się podczas lutowej Bajki w Centrum

A o dobrą zabawę Najmłodszych zadba Treflik 😉

 

 

Poranek jest realizowany we współpracy z Fundacją Trefl, która prowadzi właśnie społeczną kampanię pod hasłem „EKO POSTAWA – WIELKIE BRAWA!”.

 

Porozmawiamy między innymi o chronionych gatunkach zwierząt.

 

Spotkamy się z wolontariuszkami Błękitnego Patrolu WWF, które opowiedzą dzieciom o tym, co zrobić, kiedy na plaży w Gdyni spotkamy prawdziwą fokę.

 

 

 

BAJKA W CENTRUM to cykl filmowy zapoczątkowany w Gdyńskim Centrum Filmowym w 2016 roku. Dla wielu dzieci, które uczestniczyły w dotychczasowych projekcjach, były to pierwsze kinowe doświadczenia w ich życiu!

 

Program opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, rodzime produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie.

 

Nie brakuje również powrotów do bohaterów filmowych z czasów dzieciństwa rodziców czy nawet dziadków dzisiejszych dzieci, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek. Wspólne wyjście do kina staje się zatem przyjemnym doświadczeniem międzypokoleniowym.

 

Każdemu seansowi towarzyszy dodatkowa, powiązana z tematyką prezentowanych bajek, atrakcja: wspólna zabawa, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plastyczne lub inne. To okazja, by młodzi widzowie wesoło spędzili czas, ale też dowiedzieli się czegoś ciekawego. Wśród poruszanych tematów są na przykład: relacje międzyludzkie, emocje, ekologia, ochrona przyrody, ochrona zdrowia.

 

 

W zestawie bajek prezentowanych 22 i 24 lutego 2024 znajdą się odcinki Rodziny Treflików z motywem ekologii:  

 

 

„Wielki apetyt” przeciwdziałanie marnotrawstwu

„Smog” zanieczyszczanie powietrza

„Majster klepka” zero waste

„Moje drzewo” dbanie o naturę

„Śmieci” segregacja śmieci

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola