BAJKA W CENTRUM. EFEKTY SPECJALNE Z KOZIOŁKIEM MATOŁKIEM
BAJKA W CENTRUM. EFEKTY SPECJALNE Z KOZIOŁKIEM MATOŁKIEM

BAJKA W CENTRUM to cykl skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (4+) oraz uczniów klas 0-III szkół podstawowych. Realizowany jest w Gdyńskim Centrum Filmowym od marca 2017 roku. Dla wielu uczestników okazuje się być pierwszym kontaktem ze sztuką filmową. Pozwala nie tylko atrakcyjnie spędzić czas oraz obejrzeć najciekawsze polskie bajki i animacje, ale też dowiedzieć się, jak powstają obrazy filmowe.

Po każdym seansie uczestnicy biorą udział w warsztatach, pokazach, zajęciach edukacyjnych o tematyce związanej z zaprezentowanymi filmami. Najmłodszym widzom dostarczają one nie tylko nowych wrażeń artystycznych, ale także są dopełnieniem tematu, wątku, pojawiąjącego się na ekranie.

KOZIOŁEK MATOŁEK (30 min.)

Zabawna adaptacja komiksu dla dzieci o przygodach koziołka imieniem Matołek, który „błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa”, gdyż ponoć właśnie tam „kują kozy”. Po drodze napotyka nowych przyjaciół, wesoło bawi się ze zwierzętami w afrykańskiej dżungli, poznaje smak gwiazdorstwa. Przeżywa niezwykłą przygodę na planie filmowym oraz wyrusza w morską podróż na wyspę Bali, gdzie zostaje małpim królem.

Spełnijmy dziecięce filmowe marzenia … i wyruszmy razem w podróż po świecie animacji! Po projekcji Sławomir Pultyn – operator, fotograf, reżyser, wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej poprowadzi dla uczestników pokazu warsztat z efektów specjalnych. Przeniesie ich na upalną pustynię, w sam środek bezkresnego oceanu oraz do wilgotnych lasów równikowych. Dzięki specjalnym wrażeniom, tworzonym komputerowo, dzieci poczują na własnej skórze magię kina, a efekt z pewnością zagości na długo w ich pamięci.

Sprzedaż biletów w kasach kina Gdyńskiego Centrum Filmowego lub na stronie gcf.org.pl

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola