Bajka w Centrum dla grup przedszkolnych. Leśne zwierzątka.
Bajka w Centrum dla grup przedszkolnych. Leśne zwierzątka.

Wiosnę już czuje się w powietrzu, a nad morzem czy w lesie również bardzo dobrze ją słychać!
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza grupy przedszkolne na poranek filmowy z cyklu
BAJKA W CENTRUM. W programie: polskie filmy animowane o zwierzątkach oraz spotkanie
z Panem Leśnikiem.

O odgłosach zwierząt, które można usłyszeć w lesie, dzieciom opowie Witold Ciechanowicz, leśnik
i edukator z Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo” w Gdyni.
Dzieci naucza się rozpoznawać dźwięki przyrody, a nowe umiejętności będą mogły wykorzystać podczas przedszkolnych spacerów.

CO TO JEST BAJKA W CENTRUM?

Dla wielu dzieci, które już uczestniczyły w naszych projekcjach, są to pierwsze kinowe doświadczenia
w życiu! BAJKA W CENTRUM to jeden z najbardziej popularnych cykli filmowych e Gdyńskim Centrum Filmowym, realizowany już od
2016 roku.

Program opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, nagradzane
na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, rodzime produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie. Nie brakuje również powrotów do bohaterów filmowych z czasów dzieciństwa rodziców czy nawet dziadków dzisiejszych dzieci, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek.

Każdemu seansowi towarzyszy dodatkowa atrakcja, powiązana z tematyką prezentowanych bajek: wspólna zabawa, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plastyczne lub inne. To okazja, by młodzi widzowie wesoło spędzili czas, ale też dowiedzieli się czegoś ciekawego. Wśród poruszanych tematów są
na przykład: relacje międzyludzkie, emocje, ekologia, ochrona przyrody.

JAKIE BAJKI POKAŻEMY?

W zestawie filmowym zaplanowanym na 7 kwietnia 2022 roku znajdą się wybrane odcinki kilku seriali animowanych:

PAMPALINI I LEW (9 minut) . Serial animowany dla najmłodszych o przygodach dzielnego myśliwego
o imieniu Pampalini. W tym odcinku Pampalini usiłuje schwytać lwa. Mimo wysiłków dzielnego myśliwego, lew pozostaje na wolności.

 

REKSIO I DZIĘCIOŁ (9 minut). Reksio dostrzega stukającego w pień drzewa dzięcioła. Stara się go przepędzić, bo uważa, że dzięcioł niszczy drzewa. Ptak wyjaśnia mu cel swojej pracy. Pomaga też Reksiowi i wypędza robactwo ze ścian jego budy.

 

MIŚ KUDŁATEK, odcinek pt. „Przygoda w lesie” (10 minut). Sympatyczny Miś Kudłatek zabłądził w lesie. Z opresji ratuje go duży niedźwiedź.

 

O NIEZWYKŁEJ PRZYJAŹNI (13 minut). W pewnym lesie spotykają się wyrzucone przez ludzi ze swoich domów stare zwierzęta: Osioł – bo nie miał już sił pracować, Pies – bo nie potrafił już pilnować gospodarstwa, Kot – bo nie polował na myszy i Kogut – bo o świcie przestał piać. Postanawiają razem wyruszyć w świat i znaleźć nowy dom.

 

MIŁEK Z CZARNEGO LASU (13 minut). Opowieść o trudnej sztuce akceptacji i tolerancji kogoś obcego we własnym, znanym i zamkniętym świecie. Główny bohater, rude stworzonko o imieniu Miłek, ucieka z niewoli i ciężko mu komuś zaufać. Z kolei mieszkańcy Czarnego Lasu, dokąd trafia, czują się bezpiecznie we własnym gronie i każdego obcego traktują jak intruza. Mimo to, pod wpływem empatii, dają Miłkowi szansę.

 

SERIA HIP HIP HURA odcinek „Kto mnie przedrzeźnia” (13 minut). Hip-Hip i Hurra dostają nowe zlecenie od Pana Słonia, który spacerując po lesie słyszy przedrzeźniający go głos. Detektywi mają
za zadanie odkryć kto naśladuje dużego ssaka.

 

Bajki zostaną wyświetlone w dwóch blokach filmowych, a w przerwie z dziećmi spotka się Pan Leśnik.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola