Bajka w Centrum | Ahoj przygodo!
Bajka w Centrum | Ahoj przygodo!

Czerwiec to już ostatni dzwonek, by zaplanować wakacyjną podróż! Jak to zrobić? Skąd czerpać pomysły? Z pomocą przyjdą bajki Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej oraz Frajda nad morzem.  W daleka podróż spakujemy się wraz z Myszką, wybierzemy w góry z Bolkiem i Lolkiem, przeżyjemy morska zabawę w piratów wraz z Misiem Kudłatkiem.

 

W podróż znad morza w Gdyni, przez ciekawe zakątki w Polsce, Europie i na świecie, tam, gdzie dzieci czują się i bawią najlepiej zabierze nas na warsztatach licencjonowana przewodniczka Danka Ślipy.

 

Będzie to niezapomniana przygoda, pełna frajdy, bo tak właśnie działa magia kina.

Po MOC wrażeń zapraszamy prosto z kinowego fotela w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Do zobaczenia!

 

BAJKA W CENTRUM to cykl filmowy zapoczątkowany w Gdyńskim Centrum Filmowym w 2016 roku. Dla wielu dzieci, które uczestniczyły w dotychczasowych projekcjach, były to pierwsze kinowe doświadczenia w ich życiu!

Program opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, rodzime produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie.

Nie brakuje również powrotów do bohaterów filmowych z czasów dzieciństwa rodziców czy nawet dziadków dzisiejszych dzieci, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek. Wspólne wyjście do kina staje się zatem przyjemnym doświadczeniem międzypokoleniowym.

Każdemu seansowi towarzyszy dodatkowa, powiązana z tematyką prezentowanych bajek, atrakcja: wspólna zabawa, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plastyczne lub inne. To okazja, by młodzi widzowie wesoło spędzili czas, ale też dowiedzieli się czegoś ciekawego. Wśród poruszanych tematów są na przykład: relacje międzyludzkie, emocje, ekologia, ochrona przyrody, ochrona zdrowia.

 

W zestawie bajek prezentowanych 22 i 24 czerwca 2023 znajdują się wybrane odcinki kilku seriali animowanych: 

 

BOLEK I LOLEK PIERWSZY DZIEŃ WAKACJI (9 minut)  

Wakacyjne przygody ulubionej pary dziecięcej widowni. Bolek i Lolek spędzają czas w górach, nad morzem, nad jeziorami, wyjeżdżają na grzybobranie, odwiedzają rezerwat przyrody…

 

REKSIO WĘDROWIEC (9 minut)

Seria przygód małego, łaciatego pieska, mieszkańca wiejskiego podwórka. W tym odcinku Reksio przez pomyłkę zostaje wywieziony daleko od domu. Piesek pokonuje wszelkie przeszkody i wraca do swego pana…

 

BOLEK I LOLEK WYCIECZKA W GÓRY (9 minut)

Bolek i Lolek na wycieczce w Tatrach. Poznają piękno gór i spotykają rzadkie okazy flory i fauny tatrzańskiej.

 

MIŚ KUDŁATEK NAD MORZEM (10 min)

Film przeznaczony dla najmłodszych widzów opowiada o przyjaźniach i przygodach sympatycznego misia. W tym odcinku Kudłatek wraz z psem bawią się w piratów morskich.

 

PRZYGODY MYSZKI MYSZKA NA WYCIECZCE (10 min)

Myszka wybiera się na wycieczkę. Po słonecznym dniu rozbija obóz pod murem zamkowym. Uciekając przed puchaczem trafia do celi tortur. Z opresji ratuje ją kret.

 

REKSIO ŻEGLARZ (10 min)

Tym razem zobaczymy, jak Reksio uczy się żeglować.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola