AKADEMIA DOKUMENTALNA. POKAZ FILMU OKI DOKI Z BLOKU KOSMOS, DZIECI WSZECHŚWIATA
AKADEMIA DOKUMENTALNA. POKAZ FILMU OKI DOKI Z BLOKU KOSMOS, DZIECI WSZECHŚWIATA
16. FESTIWAL FILMOWY MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY.
Projekcja ze spotkaniem odbędzie się 21 maja o godzinie 10:00.

Jak zrozumiałym językiem opowiadać młodym ludziom o czymś tak złożonym i ogromnym jak wszechświat? Pokażemy, że nauka może być przygodą, w której wspólnie biorą udział zarówno uczący się, jak i przekazujący wiedzę. Wciągniemy publiczność w dyskusję o gwiazdach i galaktykach i przekonamy się, jak angażujące może być poznawanie tajemnic wszechświata, kiedy wiąże się ono z doświadczeniami z naszej codzienności i ma szansę stać się dobrą zabawą.

Co może dać najmłodszym wiedza o kosmosie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w filmie Camille Budin, która przedstawia przygodę uczniów szkoły podstawowej z astronomią. Dzieci dowiadują się, że każda rzecz w kosmosie – od nieskończenie małej do nieskończenie wielkiej – jest ze sobą połączona i ma wpływ na równowagę
pomiędzy Ziemią a Słońcem.

Prowadząca:

Paulina Pohl – kulturoznawczyni, doktorantka Filologicznych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Gdańskiego, członkini i współzałożycielka Pracowni badań produkcyjnych i Nowej Historii Kina UG. Animatorka kultury, edukatorka filmowa, działaczka społeczna, wiceprezeska fundacji Machina Zmian, ambasadorka projektu „440 km po zmianę”.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola