AKADEMIA DOKUMENTALNA: MÓJ ŚWIAT (KINOferie 2018)

Akademia Dokumentalna jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym
na filmach dokumentalnych. Jego misją jest zainteresowanie młodego widza filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na całym świecie. Do programu Akademii wybrano filmy, które młodym ludziom otwierają oczy na różnorodne tematy i wpisują się w nową podstawę programową wielu przedmiotów szkolnych.Jedni kochają przyrodę, inni mają nietypowe hobby, jeszcze inni reprezentują nieznaną kulturę. Jednym słowem – ludzie są różni. Dlaczego warto pielęgnować swoje pasje? Dlaczego pewność siebie jest ważna? Czy nasze zainteresowania mogą być inspiracją dla innych? Jednym słowem, poznajcie świat odważnych dzieciaków! Po seansie zaplanowano dyskusję prowadzoną przez edukatorkę Akademii Dokumentalnej, Paulinę Pohl.

Blok filmowy:Odkurzacze są super!, reż. K. Mahalic, USAByło sobie drzewo, reż. M. Van Der Werf, HolandiaChłopiec orzeł, reż. G. E. Mortensen, Norwegia

Odkurzacze są super!The Vacuum Kidreż. K. Mahalic, USA 2011, 11 minKyle, 12-latek z Michigan, ma nietypowe hobby – kolekcjonuje odkurzacze. Ma ich już ponad 160! Jego pasja sprawia, że staje się sławny. Bycie lokalnym celebrytą nie jest łatwe. Dokumentalna komedia amerykańska dla dzieci.

Było sobie drzewoOnce Upon a Treereż. M. Van der werf, Holandia 2013, 15 min11-letnia Filine obserwuje całymi dniami dąb i toczące się w jego otoczeniu życie. Pewnego dnia ktoś wycina rosnące w pobliskim lesie drzewa. Czy podobny los spotka liściastego „przyjaciela” dziewczynki? Piękny film o przyrodzie, naturalnych procesach zachodzących wewnątrz i wokół drzewa, a także emocjonalnym świecie Filine – jej marzeniach i lękach.

Chłopiec orzełEagle Boyreż. G. E. Mortensen, Norwegia 2012, 27 minSage to 8-letni chłopiec, który całe życie spędził w rezerwacie dla Indian. Bawi się z dziećmi, łowi ryby w jeziorze. Nagle musi przeprowadzić się do Północnej Norwegii – co go tam czeka? Jest zupełnie inny, ale jest prawdziwym Indianinem!

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę