AKADEMIA DOKUMENTALNA: MÓJ ŚWIAT (KINOferie 2018)
AKADEMIA DOKUMENTALNA: MÓJ ŚWIAT (KINOferie 2018)

Akademia Dokumentalna jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym
na filmach dokumentalnych. Jego misją jest zainteresowanie młodego widza filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na całym świecie. Do programu Akademii wybrano filmy, które młodym ludziom otwierają oczy na różnorodne tematy i wpisują się w nową podstawę programową wielu przedmiotów szkolnych.

Jedni kochają przyrodę, inni mają nietypowe hobby, jeszcze inni reprezentują nieznaną kulturę. Jednym słowem – ludzie są różni. Dlaczego warto pielęgnować swoje pasje? Dlaczego pewność siebie jest ważna? Czy nasze zainteresowania mogą być inspiracją dla innych? Jednym słowem, poznajcie świat odważnych dzieciaków! Po seansie zaplanowano dyskusję prowadzoną przez edukatorkę Akademii Dokumentalnej, Paulinę Pohl.

Blok filmowy:

Odkurzacze są super!, reż. K. Mahalic, USA

Było sobie drzewo, reż. M. Van Der Werf, Holandia

Chłopiec orzeł, reż. G. E. Mortensen, Norwegia

Odkurzacze są super!

The Vacuum Kid

reż. K. Mahalic, USA 2011, 11 min

Kyle, 12-latek z Michigan, ma nietypowe hobby – kolekcjonuje odkurzacze. Ma ich już ponad 160! Jego pasja sprawia, że staje się sławny. Bycie lokalnym celebrytą nie jest łatwe. Dokumentalna komedia amerykańska dla dzieci.

Było sobie drzewo

Once Upon a Tree

reż. M. Van der werf, Holandia 2013, 15 min

11-letnia Filine obserwuje całymi dniami dąb i toczące się w jego otoczeniu życie. Pewnego dnia ktoś wycina rosnące w pobliskim lesie drzewa. Czy podobny los spotka liściastego „przyjaciela” dziewczynki? Piękny film o przyrodzie, naturalnych procesach zachodzących wewnątrz i wokół drzewa, a także emocjonalnym świecie Filine – jej marzeniach i lękach.

Chłopiec orzeł

Eagle Boy

reż. G. E. Mortensen, Norwegia 2012, 27 min

Sage to 8-letni chłopiec, który całe życie spędził w rezerwacie dla Indian. Bawi się z dziećmi, łowi ryby w jeziorze. Nagle musi przeprowadzić się do Północnej Norwegii – co go tam czeka? Jest zupełnie inny, ale jest prawdziwym Indianinem!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola