Thumbnail
23.MDAG | Irvine Welsh. Rzeczywistość to za mało | SPOTKANIE

Film ukazuje autora „Trainspotting” od dzieciństwa w Leith po sławę i podróże, w tym halucynogenne przygody w Kanadzie. Irvine Welsh bawi się zarówno w Los Angeles, jak i na festiwalach literackich. Nie mówi wiele o warsztacie pisarskim, lecz pokazuje pasję do muzyki i sportu, traktując je równie poważnie jak literaturę. To intymny portret pisarza świadomego swojej śmiertelności i końca hedonistycznych dni, ale równocześnie wciąż oddanego odkrywaniu nowych ścieżek.

 

Spotkanie z reżyserem filmu

 

Prowadzący:
Przemek Rydzewski

 

The film presents “Trainspotting” author Irvine Welsh as a sharp, uncompromising artist who loves music and sports. It portrays a writer aware of his mortality, accepting the end of his hedonistic days, yet still devoted to creativity and exploring new paths.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola

Gdyńskie Centrum Filmowe
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.