21. MDAG | Dwójka nieznajomych próbujących się nie pozabijać | Filmoterapia
21. MDAG | Dwójka nieznajomych próbujących się nie pozabijać | Filmoterapia

Filmoterapia. Kiedy miłość zwycięża starość

 

Spotkanie z psycholożką Anną Hebenstreit-Maruszewską

 

po filmie DWÓJKA NIEZNAJOMYCH PRÓBUJĄCYCH SIĘ NIE POZABIJAĆ reż. Jacob Perlmutter i Manon Ouimet

 

Partner: Wydział Psychologii w Sopocie Uniwersytetu SWPS

 

Trzydzieści lat po przypadkowym spotkaniu 75-letnia dziś Maggie Barret i 84-letni Joel Mayerowitz nadal są w sobie bardzo zakochani. Natomiast ich związek nie jest pozbawiony komplikacji. Urodzony w nowojorskim Bronksie Meyerowitz to światowej sławy fotograf, mający na swoim koncie ważne wystawy i 40 książek. Urodzona w Wielkiej Brytanii Barrett to utalentowana, ale mniej rozpoznawalna artystka i pisarka. W ich związku pojawia się zgrzyt, który daje o sobie znać, gdy Maggie upada i łamie nogę, a Joel musi się nią opiekować. U schyłku życia każde z nich ma za sobą długi i dramatyczny bagaż doświadczeń, a trudne elementy wspólnego życia prowokują ich do znalezienia wewnętrznego spokoju, póki mają na to jeszcze czas. Po projekcji porozmawiamy o życiu, śmierci, miłości i sensie tego wszystkiego.

 

Gościni:

 

Anna Hebenstreit-Maruszewska – psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka integracyjna z Certyfikatem Polskiej Federacji Psychoterapii oraz European Association for Psychotherapy. Prowadzi psychoterapię osób dorosłych i ofiar przemocy. Naukowo zajmuje się seksualnością człowieka, w tym trudnościami z ekspresją seksualności i z wychowaniem seksualnym w zachodnioeuropejskim kręgu kulturowym. W obszarze jej zainteresowań znajduje się także praca z osobami po traumach wczesnego okresu życia, jak też z osobami po trudnych przeżyciach, które pojawiają w życiu późniejszym np. śmierć czy choroba bliskiej osoby.

 

Prowadząca:

 

Joanna Wiśniowska

 

 

Trzydzieści lat po przypadkowym spotkaniu 75-letnia dziś Maggie Barret i 84-letni Joel Mayerowitz nadal są w sobie bardzo zakochani. Natomiast ich związek nie jest pozbawiony komplikacji. Urodzony w nowojorskim Bronksie Meyerowitz to światowej sławy fotograf, mający na swoim koncie ważne wystawy i 40 książek. Urodzona w Wielkiej Brytanii Barrett to utalentowana, ale mniej rozpoznawalna artystka i pisarka. W ich związku pojawia się zgrzyt, który daje o sobie znać, gdy Maggie upada i łamie nogę, a Joel musi się nią opiekować. U schyłku życia każde z nich ma za sobą długi i dramatyczny bagaż doświadczeń, a trudne elementy wspólnego życia prowokują ich do znalezienia wewnętrznego spokoju, póki mają na to jeszcze czas. Film jest głęboko poruszającym obrazem o życiu, tworzeniu i miłości. Życie, śmierć i nadawanie sensu to sedno tego pięknego i zabawnego filmu o starzejącej się parze artystów.

 

An artist couple, renowned photographer Joel Meyerowitz (85) and painter / pianist / writer Maggie Barrett (75) grapple with mortality, love, legacy and making meaning.

 

This feature documentary centers around an artist couple, renowned photographer Joel Meyerowitz (85) and painter / pianist / writer Maggie Barrett (75) as they grapple with mortality, love, legacy and making meaning.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola