19. MDAG: Dziewczyny z kalendarza | Calendar Girls | film z warsztatami
19. MDAG: Dziewczyny z kalendarza | Calendar Girls | film z warsztatami

Warsztaty taneczne dla seniorów z tancerką i instruktorką Moniką Grzelak po filmie w galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego

Zapisy (do 20 uczestników ) pod adresem: info@gcf.org.pl. Należy również posiadać bilet na jeden z festiwalowych pokazów filmu „Dziewczyny z kalendarza”.

Film o „dojrzewaniu do złotego wieku”. Oglądamy zespół taneczny seniorek z Florydy, które pragną udowodnić, że wiek to tylko liczba. Tańczące jednorożce mają zjawiskowy makijaż i kostiumy, świetną choreografię i zachwycają osobowością, entuzjazmem i miłością do życia. Za sprawą szczerych rozmów film ukazuje wyzwania kobiet po sześćdziesiątce. Bohaterki szukają równowagi między tańcem, rodziną i domem. Odrzucają model starszej kobiety, której już nikt nie zauważa. Równocześnie zmagają się z ograniczeniami własnych ciał i tożsamości. Dzięki nim dowiadujemy się, jak ważne jest posiadanie rodziny z wyboru – przyjaciół, którzy podnoszą na duchu i dodają odwagi. Także wtedy, kiedy chcemy tańczyć, chociaż wszyscy przyglądają się nam zdumieni.

Whether they’re performing at an animal rescue center benefit, a church fundraiser or a shrimp parade, the Calendar Girls give it all they’ve got. And they have a lot to give — impressive makeup, handmade costumes, elaborate dance routines and, most notably, their unparalleled enthusiasm and sparkling personalities. They are a group of hardworking senior volunteer dancers in Florida, determined to prove that age is just a number.

Partner: Akademia Tańca Dance Avenue

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola