100-LECIE WARNER BROS | Oczy szeroko zamknięte
100-LECIE WARNER BROS | Oczy szeroko zamknięte

OD LAT: 15 | PRODUKCJA: USA, WIELKA BRYTANIA

Razem ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych świętujemy 100. urodziny Warner Bros!

Wyprodukowali Casablankę, Bullita i Chłopców z ferajny, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca – wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner!

W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my – Stowarzyszenie Kin Studyjnych!

Od kwietnia Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza do ponad 50 kin studyjnych w całej Polsce, gdzie na dużych ekranach zostaną wyświetlone kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści. Z dzisiejszej perspektywy możemy śmiało powiedzieć, że większość z nich wcale się nie zestarzała i wciąż działają na naszą wyobraźnię.

OPIS FILMU:

Tom Cruise i Nicole Kidman grają w ostatnim obrazie Stanleya Kubricka małżeństwo uwikłane w skomplikowaną sieć zazdrości i seksualnej obsesji. Na wigilii organizowanej przez bogatego, niebanalnego Victora Zieglera (Sydney Pollack) prowokacyjne umizgi i niewinne flirty wzbudzają podejrzenie – lekarz wyższych sfer dr William Harford (Cruise) i jego seksowna żona Alice (Kidman) zerkają na siebie z daleka. Nieco później, ta pozornie doskonała para zweryfikuje swoje intymne fantazje seksualne, ale bez udziału współmałżonka. William złapany między rzeczywistością a iluzją, zazdrością i obsesją, walczy ze swoimi wewnętrznymi pragnieniami. Czy pozwoli on dojść do głosu swym fantazjom erotycznym, czy też zachowa je w ukryciu? Czasami człowiek widzi wyraźniej, gdy jego oczy są szeroko zamknięte.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola