100 LECIE WARNER BROS | Chłopcy z ferajny
100 LECIE WARNER BROS | Chłopcy z ferajny

Razem ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych świętujemy 100. urodziny Warner Bros!

Wyprodukowali CasablankęBullita i Chłopców z ferajny, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca – wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner!

W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my – Stowarzyszenie Kin Studyjnych!

Od kwietnia Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza do ponad 50 kin studyjnych w całej Polsce, gdzie na dużych ekranach zostaną wyświetlone kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści. Z dzisiejszej perspektywy możemy śmiało powiedzieć, że większość z nich wcale się nie zestarzała i wciąż działają na naszą wyobraźnię. Ósmy już tytuł z jubileuszowego cyklu – CHŁOPCY Z FERAJNY – w reżyserii Martina Scorsese zaprezentujemy na początku sierpnia!

8 sierpnia (wtorek), godz. 18:00 | Bilety wkrótce w sprzedaży w kasie kina GCF lub na naszej stronie w zakładce REPERTUAR.

Film opowiadający historię Henryego Hilla (Ray Liotta), który już jako dzieciak chciał zostać gangsterem. Chłopak rozpoczyna swą karierę u boku Tommiego DeVito (Joe Pesci). Z czasem pnie się coraz wyżej co pozwala mu poznać Jimmyego Conwaya (Robert De Niro). Zapragnie być taki jak on. Mieć pieniądze, przyjaciół, wpływy i popularność.

Film zdobył 6 nominacji do Oscara, w tym samą statuetkę za najlepszą męską rolę drugoplanową otrzymał Joe Pesci.

Reżyseria: Martin Scorsese | Rok produkcji: 1990

Szczegółowy HARMONOGRAM kolejnych projekcji dostępny TUTAJ!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola