Wydarzenia
Zapraszamy ptaki do Gdyni. Spotkanie autorskie
Zapraszamy ptaki do Gdyni. Spotkanie autorskie

W plenerze, na trawie.

Gdynia jest bardzo dumna z obecności ptaków. Każdego roku kolejne pokolenia Gdynian zapraszają kolejne pokolenia ptaków do miasta. Budujemy dla nich karmniki i budki lęgowe, prawidłowo dokarmiamy i… podziwiamy! Kto nie słyszał o akcji „Zapraszamy ptaki do Gdyni”!? 🙂

Tym razem zaprosiliśmy niezwykłego Ptasiarza. Tak bowiem mówi o sobie Jacek Karczewski – autor dwóch niedawno wydanych książek, przebojowej „Jej Wysokości Gęsi” oraz momentami gotyckiej „Nocy Sów”. Porozmawiamy z nim o eleganckich szpakach, mewach rozbójnicach, szalonych jerzykach, kolorowych z natury wróblach oraz innych wakacyjnych ptakach. Ci, którzy czytali już książki Pana Jacka lub słyszeli jak opowiada o ptakach – wiedzą doskonale, że będzie to absolutnie wyjątkowe spotkanie.

Książki zdążyły już zachwycić tysiące czytelników. Niektórzy dzięki nim odkryli nową pasję, inni po raz pierwszy poszli do lasu, albo zaszyli się w ogrodzie, a jeszcze inni znaleźli ukojenie od zgiełku współczesnego świata, który codziennie zalewa nas apokaliptycznymi wieściami.

Zapraszamy już 14 sierpnia, o godzinie 19.00 do Gdyńskiego Centrum Filmowego. Przy sprzyjającej aurze spotkamy się na leżakach na placu Grunwaldzkim. Jeżeli będzie deszczowo – zapraszamy do przytulnego wnętrza Galerii GCF.

Miasto Gdynia, stowarzyszenie jestem na pTAK! i Wydawnictwo Poznańskie.

„Kiedy na chwilę odstawimy nasze tytuły, drogie gadżety i święte prawdy, kiedy spuścimy z tonu, okaże się, że mamy (my i ptaki) podobne problemy, a nawet ambicje i pragnienia: mieć rodzinę, a czasami święty spokój, czuć się bezpiecznym w stadzie, ale zachować własną przestrzeń. Być zdrowym i sytym, mieć szacunek swojej grupy, a nawet dobrze wyglądać i się podobać… (…) Nasze serca różnią się przede wszystkim wielkością. Naszych zarodków nawet nie umielibyśmy odróżnić.”

Jacek Karczewski, „Jej Wysokość Gęś. Opowieści o ptakach”

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola