Wydarzenia
Zaliczenie. Wystawa studentów
Zaliczenie. Wystawa studentów

Autoportrety, portrety, fotosy filmowe.

Jest ich dziesięcioro, studiują razem w Gdyńskiej Szkole Filmowej od października ubiegłego roku i po raz pierwszy zaprezentują efekty nauki. Na wystawę pod znaczącym tytułem „Zaliczenie” zapraszają przyszli reżyserzy filmowi. W Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego zaprezentują swoje autoportrety i portrety, a także fotosy z pierwszych etiud filmowych.

Wernisaż odbędzie się we wtorek, 12 lutego 2019 roku, o godzinie 20.00, zaraz po egzaminie kończącym pierwszy semestr nauki w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Wstęp wolny.

Wszystkie prace powstały w ciągu ostatnich tygodni i miesięcy. Wystawa ta sumuje więc pierwszy intensywny okres pracy, w którym skupialiśmy się na opowiadaniu obrazem – mówi Sławomir Pultyn, wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej. – W dziedzinie fotografii wszyscy realizowali serię prac, w których najważniejsze jest wyrażanie emocji obrazem. Na wystawie prezentujemy autoportrety oraz portrety studentów. Każdy zrealizował je w inny, autorski i oryginalny sposób.

Obok fotografii na wystawie będzie można również zobaczyć, prezentowane na monitorach, fotosy z etiud filmowych. W ramach pierwszego semestru nauki studenci zrealizowali łącznie ponad trzydzieści krótkich filmów: etiudę bez użycia dialogów, etiudę w jednym ujęciu, ćwiczenie dokumentalne oraz operatorskie.

Swoje prace pokażą studenci Wydziału Reżyserii GSF: Anna Berent , Magdalena Luiza Budejko, Oleksii Chubun, Bartosz Izdebski, Hanna Kilińska, Jakub Laskowski, Joanna Radek, Natalia Wylężałek, Paweł Wyszomirski, Diana Zamojska.

Wystawę „Gdyńska Szkoła Filmowa: Zaliczenie” będzie można oglądać w Galerii GCF do 23 lutego 2019 roku.

Autoportret Luiza Budejko GSF.jpg

Autoportret: Luiza Budejko

Portret 2 Jakub Laskowski.jpg

Portret: Jakub Laskowski

Autoportret Jakub Laskowski.jpg

Autoportret: Jakub Laskowski

Kadr z filmu Luiza Budejko Anna Berent Natalia Wylezalek_kadr.jpg

Kadr z filmu Luizy Budejko

Fotos 3 Jakub Laskowski.jpg

Fotos: Jakub Laskowski

Fotos Diana Zamojska.jpg

Fotos: Diana Zamojska

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola