Wydarzenia
Spotkanie autorskie. Wajda
Spotkanie autorskie. Wajda

Ku pamięci Andrzeja Wajdy.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to nie tylko kino, ale także przegląd najważniejszych i najnowszych publikacji poświęconych kinu i związanym z nim twórcom. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na spotkanie z Witoldem Beresiem i Krzysztofem Burnetko, autorami książki „Andrzej i Krystyna. Późne obowiązki”, które odbędzie się we wtorek, 18 września 2018 roku, o godzinie 18.00.

Wstęp wolny. Galeria GCF

O książce

Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz – najbardziej twórcze polskie małżeńtwo.Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha to tylko początek ich wielkiej aktywności. Potem szkoła filmowa Wajdy w Warszawie, krakowski Pawilon Czapskiego, Agora, pawilon z witrażami Wyspiańskiego w Krakowie. Wspólne filmy i spektakle. Wszystko opisane na podstawie rozmów z obojgiem artystów oraz tysięcy prywatnychzapisków, które Andrzej Wajda prowadził od końca wojny.

Do tego życie artystów, Piwnica pod Baranami, miłość. I ostatni wspólny wywiad – opolskich fobiach. O małżeństwie piszą też ich przyjaciele, twórcy i humaniści: KrystynaJanda, Janusz Gajos, Allan Starski, Agnieszka Holland, Marek Kondrat, Robert Więckiewicz. Książka powstała z inspiracji Andrzeja Wajdy, który w tej sprawie napisał do autorów ostatni list.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola