Wydarzenia
Spotkanie autorskie. Szaflarska
Spotkanie autorskie. Szaflarska

Wspomnienie legendarnej aktorki.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to nie tylko kino, ale także przegląd najważniejszych i najnowszych publikacji poświęconych kinu i związanym z nim twórcom. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na spotkanie z Gabrielem Michalikiem, autorem książki „Danuta Szaflarska – Jej czas”, które odbędzie się w środę, 19 września 2018 roku, o godzinie 16.30.

Wstęp wolny. Galeria GCF

O książce

Świat Danuty Szaflarskiej zmieniał się w szalonym tempie. Dzieciństwo spędziła wgalicyjskiej wsi; dorastała w Nowym Sączu i Krakowie, a pierwsze kroki wśród kulturalnej elity stawiała w przedwojennej Warszawie. Debiutowała w okupowanym Wilnie, po czym wróciła do ogarniętej wojną Warszawy, by naprawdę przeżyć to, co później zagrała w Zakazanych piosenkach – filmie, który przyniósł jej ogromną sławę.

Potem przyszły wielkie i małe role w teatrze, kinie i na scenie historii PRL. Piękny finał jej kariery rozegrał się w głośnych filmach Doroty Kędzierzawskiej oraz w Teatrze Rozmaitości. Autor nakreślił subtelny portret legendy teatru i kina, ludzi, których napotkała, oraz epoki, którą mimo dramatycznych przeszkód przeżyła z naturalnąelegancją, wdziękiem i niezwykłą pogodą ducha.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola