Wydarzenia
Spotkanie autorskie. Różyczka
Spotkanie autorskie. Różyczka

Scenariusze filmowe plus komentarze. 

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to nie tylko kino, ale także przegląd najważniejszych i najnowszych publikacji poświęconych kinu i związanym z nim twórcom. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na spotkanie z Maciejem Karpińskim, autorem książki „Różyczka i inne scenariusze”, które odbędzie się w środę, 19 września 2018 roku, o godzinie 15.00.

Wstęp wolny. Galeria GCF

O książce

Rzadkość na polskim rynku wydawniczym – scenariusze filmowe, w dodatku opatrzone komentarzem autora. A jest nim wykładowca, prozaik, dramaturg, tłumacz, autorpodręcznika scenariopisarstwa, ale przede wszystkim znakomity scenarzysta. Twórcascenariuszy m.in. do filmów: Różyczka, W ukryciu, Najlepszy, które czytelnik znajdzie właśnie w tej książce.

To oczywiście cenny materiał dla młodych filmowców i adeptów scenariopisarstwa, ale również dla każdego miłośnika kina. Bo według autora scenariusz jest „strukturą otwartą – otwartą na udział wyobraźni czytelnika, niezależnie od tego, czy jest nim producent, czy reżyser filmowy, czy też po prostu ktoś, kto na serio interesuje się kinem. Dlatego warto czytać scenariusze filmowe, interpretując je po swojemu”.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola