Wydarzenia
POLIPTYKI EFEMERYCZNE | WYSTAWA
POLIPTYKI EFEMERYCZNE | WYSTAWA

POLIPTYKI EFEMERYCZNE | Wystawa malarstwa Agnieszki Olędzkiej 

Inspiracją do powstania cyklu są pejzaże nadmorskie w Sopocie. Odnotowuję efemeryczne zjawiska, które tworzy światło na powierzchni wody i piasku, gdzie wszystko mieni się i migoce i jest w nieustającej wibracji. Badam wpływ koloru i zatapiam się w morskim krajobrazie. Syntetyzuję wnioski, odnajduję rytmy i harmonię. Uproszczone formy, koronkowe wzory, abstrakcyjne figury geometryczne czy zakrzywione linie charakterystyczne dla mojego malarstwa to wizualny zapis moich emocji i wrażeń.

***

Agnieszka Olędzka – od urodzenia mieszkam w Sopocie. Studiowałam w PWSSP w Gdańsku (obecnie ASP) i w 1984 roku uzyskałam tytuł Magistra Sztuki. Po studiach związałam się ze środowiskiem malarzy południowej Holandii i tam wystawiałam swoje prace. Zajmuję się malarstwem, rysunkiem i grafiką projektową. Brałam udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych malarstwa i rysunku w Polsce, Niemczech i w Holandii.

oledzka.art

Wystawa w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego otworzy się 17 kwietnia i potrwa do 9 maja. Wernisaż zaplanowany jest na 19 kwietnia, godz. 19:00. Zapraszamy!

Galeria czynna jest w poniedziałki w godz. 14-18 oraz od wtorku do soboty w godz. 11-18.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola