Wydarzenia
Piotr Krajewski: Malarstwo. Wystawa w Galerii GCF
Piotr Krajewski: Malarstwo. Wystawa w Galerii GCF

Wernisaż połączony z performancem. 

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa „Miłość w obrazie” w Piotra Krajewskiego. Spotkanie z artystą – połączone z performancem pełnym nieoczekiwanych zdarzeń, muzyki i malarstwa „na żywo” – odbędzie się w środę, 14 lutego 2018 roku, o godzinie 19.00 w Galerii GCF. Wstęp wolny.


Przygotowywania do wystawy trwały pół roku. Piotr Krajewski już od czasów szkoły za swój główny temat obrał malarstwo gestu. Jego wielkoformatowe kompozycje przedstawiają feerie pozytywnych barw. Są to obrazy wysmakowane, malowane z lekkością i finezją. Krajewski w swojej sztuce łączy tradycyjne podejście do warsztatu z nowoczesnym duchem artystycznym. Na wystawie zaprezentowane zostaną najnowsze kolekcje dzieł artysty.

Piotr Krajewski urodził się w 1970 roku w Gdańsku, w dniu premiery głośnego filmu wojennego „Raj na Ziemi” oraz w roku, kiedy utworzono Uniwersytet Gdański – te dość symboliczne zbiegi okoliczności spowodowały, że Piotr Krajewski „żyjąc w obrazie” – myśli twórczej – poszedł uparcie swoją indywidualną drogą, omijając uniwersytety, które często przez propagowanie schematów i indoktrynację studentów – przypominały według Krajewskiego średniowieczne schole…

Jednakże sam stał się niejednokrotnie mistrzem, ucząc młodych adeptów sztuk plastycznych, tego, co według niego najważniejsze w sztuce: nieprzewidywalności i zaskakujących odpowiedzi na zadawane pytania przed powstaniem dzieła.

Sam o sobie mówi, że jest „artystą wolnym”. Słynie z niekonwencjonalnych akcji performatywnych towarzyszących jego twórczości.

Ekspozycję można oglądać w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego do 8 marca 2018 roku.

Partnerzy wydarzenia:

Artimpres.me, Gdyńskie Centrum Filmowe, Wino Winnickich
Performance: Piotr Krajewski
Oprawa Muzyczna: ARTur
Balet: Paulina Piechnik

Patronat medialny:

Portal Ludzi Sztuki
Art Imperium
Magazyn Kobiet Mademoiselle

1899073_10201895013596851_638567250_n.jpg

piotr_krajewski_artist7.jpg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola