Wydarzenia
Nadmorski Plener Czytelniczy 2019
Nadmorski Plener Czytelniczy 2019

Niedziela wśród książek w Galerii GCF.

W ramach corocznego Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego, który odbywa się na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, na spotkanie z książką zaprasza również Gdyńskie Centrum Filmowe – w niedzielę, 21 lipca 2019 roku, do Galerii GCF. 


O godzinie 12.00 Paulina Mechlo
 podpowie, jak ćwiczyć pamięć i sprawność umysłu Psycholog i neurokognitywista, prowadząca warsztaty usprawniające intelekt dla osób w różnym wieku. L aureatka nagrody Teofrasta za książkę Trening intelektu – wyćwicz pamięć, koncentrację i kreatywność w 31 dni. 

O godzinie 13.00 z czytelnikami spotka się Mirosław Wlekły – reporter, autor książek: „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, „Tu byłem. Tony Halik” oraz najnowszej „Raban! O kościele nie z tej ziemi”, współautor reportaży, na podstawie których powstały spektakle teatralne, m.in.: „Listy na wolność” (Teatr Nowy w Poznaniu) czy „Swarka” (Teatr Polski w Bydgoszczy”), zdobywcą Nagrody Magellana w kategorii „książka reportażowa” za „Tu byłem. Tony Halik”, nominowanym do Nagrody im. Beaty Pawlak i trzykrotnie nominowanym do nagród Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Prowadzenie Ewa Stanek.

O godzinie 14.00 rozpocznie się rozmowa z Elżbietą Frister wokół książki Romana Fristera „Autoportret z blizną”. Była ona bestsellerem w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii. Zamożny adwokacki dom rodziców w Bielsku-Białej, szczęśliwe dzieciństwo, straszna rzeczywistość wojny, Mauthausen, Auschwitz i marsz śmierci. Fristerowi udaje się wyjść z piekła. Po wojnie prowadzi życie pełne przygód, kobiet, wyzwań zawodowych, zakrętów i sukcesów. Książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Ze współautorką książki Elżbietą Frister rozmawiać będzie Jerzy Kisielewski.

Na spotkania zapraszają wydawnictwa: Helion, Agora, Świat Książku, Oficyna Wydawnicza Przybylik.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola