Wydarzenia
Krystyna Jatkiewicz. Wystawa
Krystyna Jatkiewicz. Wystawa

Autorski warsztat i subiektywne wrażenia.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę prac Krystyny Jatkiewicz, zatytułowaną „Grafika czy tkanina?”, która jest nagrodą Muzeum Miasta Gdyni przyznaną artystce za udział w międzynarodowym konkursie „10 Baltic Mini Textile Gdynia 2016”. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 27 lipca 2019 roku, o godzinie 17.00. Wstęp wolny.


Krystyna Jatkiewicz w swojej twórczości, sięgając po różne media, tworzy prace przełamujące standardowe myślenie zarówno o tkaninie, jak i o grafice.

Wystawa „Grafika czy tkanina?”, jak to bywa u tej artystki, prowokuje i zmusza odbiorcę do refleksji nie tylko na poziomie warsztatu wykonanych prac, ale przede wszystkim do interioryzacji jej osobistych doznań i wrażeń na unikatowy, plastyczny i jedyny w swoim rodzaju subtelnie artystyczny wyraz. Czy widzimy tkaninę czy grafikę, a może grafikę na tkaninie… a może na przykład powiew wiatru po osobie, która zostawiła kartkę utkanego papieru? Pytania, które zadajemy sobie, przyglądając się tym unikatowym pracom, pozostają w naszej pamięci na długo, bywa, że na zawsze.

Krystyna Jatkiewicz ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach i studiowała malarstwo w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.

Jest artystką biorącą udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Nagradzaną i wyróżnianą. Jej praca pt. „She” w 2014 roku stała się plakatem promującym międzynarodową wystawę”From Lausanne to Beijing― the 8th International Fiber Art Biennale Exhibition” w Chinach.

AK 

Wystawę prac Krystyny Jatkiewicz można oglądać w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego do 25 sierpnia 2019 roku. 

4. To tylko wiatr, 20x20, grafika komputerowa, druk na filcu.jpg

Krystyna Jatkiewicz, To tylko wiatr, 20×20, grafika komputerowa, druk na filcu

1. Pożądanie Y, 20x20, grafika komputerow, druk na filcu.jpg

Krystyna Jatkiewicz, Pożądanie, 20×20, grafika komputerow, druk na filcu 

Ilustracja u góry strony:
Krystyna Jatkiewicz, Ślady, 50×40, grafika komputerowa, druk na filcu

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola