Wydarzenia
Koło plastyków
Koło plastyków

Prace artystów profesjonalnych i amatorów. 

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę z okazji 25- lecia działalności Koła Plastyków im. Wacława Szczeblewskiego w Gdyni. Wernisaż: poniedziałek, 16 października 2017 roku, o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Koło Plastyków działa od 1992 roku i zrzesza artystów profesjonalnych i amatorów.Twórcą Koła był rzeźbiarz Stanisław Bąkowski, który przez wiele lat pełnił funkcję prezesa przyczyniając się do jego rozwoju.

Patronem Koła jest artysta malarz, twórca Pomorskiej Szkoły Sztuk Pięknych, Wacław Szczeblewski. Siedziba Koła mieści się przy ulicy Władysława IV 51 i posiada dwie sale wystawowe, w których co miesiąc można oglądać nowe prace członków Koła, artystów z Polski i zagranicy.

Koło prowadzi też warsztaty plastyczne, konsultacje, wykłady z historii sztuki. Organizuje koncerty, spotkania z poezją i plenery artystyczne. Twórcy przekazują swoje prace na cele charytatywne.

Wystawa prezentowana w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego to jubileuszowy przegląd twórczości artystów Koła Plastyków. W wystawie udział biorą: Krystyna Bielecka, Zofia Bartoszewicz, Jadwiga Podgórska- Dzięciołkiewicz, Halina Wasielke- Cieślak, Jadwiga Filipczyk, Aleksandra Kowalska, Jolanta Krause, Jadwiga Lewańczyk, Anna Lichnerowicz, Katarzyna Markowska- Żal, Marek Kogut, Danuta Hencel, Zofia Orczyńska, Michał Owczarz, Renata Piekarska, Elżbieta Semenowicz, Bogna Szpiller, Jolanta Szymerska, Barbara Letkiewicz.

Prace można oglądać do 5 listopada 2017 roku. 

Autorka: Renata Piekarska

Zofia Bartoszewicz.jpg

Autorka: Zofia Bartoszewicz

Zofia Orczyńska.jpg

Autorka: Zofia Orczyńska

Katarzyna Markowska-Żal.jpg

Autorka: Katarzyna Markowska-Żal

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola