Wydarzenia
Kalendarz ATM Grupa
Kalendarz ATM Grupa

Prezentacja Kalendarza ATM GRUPA 2018.

Lady Makbet, doktor Jekyll i pan Hyde, Dorian Grey, a obok nich: American Psycho, Hannibal Lecter czy doktor Frankenstein – to tylko niektóre znane postaci literackie i filmowe, w jakie wcielili się aktorzy młodego pokolenia podczas sesji zdjęciowej do Kalendarza ATM GRUPA 2018. Największy w Polsce producent filmowo-telewizyjny oraz Gdyńskie Centrum Filmowe zapraszają na wernisaż wystawy w poniedziałek, 22 stycznia 2018 roku, o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Dwanaście twarzy znanych z popularnych seriali telewizyjnych tym razem będzie można zobaczyć w zaskakujących wcieleniach, inspirowanych mrocznymi, charyzmatycznymi postaciami filmowymi i literackimi. By oddać ich wyjątkowy klimat, na planie sesji zdjęciowej wykorzystano bardzo odważną charakteryzację. Koncepcję kalendarza przygotowała artystka fotografii, Tatiana Jachyra.

Na wystawie w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego będzie można zobaczyć efekty współpracy fotografki z aktorkami i aktorami, którzy na co dzień występują w serialach telewizyjnych produkowanych przez firmę ATM GRUPA.

W projekcie wzięli udział: Weronika Humaj, Aleksandra Popławska, Piotr Żurawski („Wataha”), Anna Ilczuk („Świat według Kiepskich”), Ewa Jakubowicz, Joanna Opozda, Patryk Pniewski („Pierwsza miłość”), Lidia Sadowa („Ranczo”), Helena Sujecka, Bartłomiej Firlet, Kuba Wesołowski („Ojciec Mateusz”), Mikołaj Roznerski („Druga szansa”).

Na wernisażu gdyńskiej wystawy zaprezentowany zostanie również materiał filmowy dokumentujący przebieg sesji zdjęciowej do kalendarza. Udział w spotkaniu w poniedziałek, 22 stycznia, weźmie autorka zdjęć, Tatiana Jachyra.

Więcej informacji o projekcie oraz wypowiedzi jego uczestników można znaleźć na oficjalnej stronie: kalendarz.atmgrupa.pl

Premiera wydawnictwa, które jest drugą edycją kalendarza ATM GRUPA, odbyła się w grudniu 2017 roku w Warszawie. ATM GRUPA to największy niezależny producent telewizyjno-filmowy w Polsce. Firma działa od 1992 roku i jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Rocznie produkuje setki godzin seriali i programów oglądanych przez miliony widzów.

Wystawę w Galerii GCF można oglądać do 13 lutego 2018 roku.

Ekipa realizująca sesję do Kalendarza ATM GRUPA 2018 na planie.jpg

Fotografka Tatiana Jachyra, aktorka Ewa Jakubowicz.jpg

Fotografka Tatiana Jachyra, aktorzy Jakub Wesołowski, Martyna Bazychowska.jpg
Fotografka Tatiana Jachyra, aktor Piotr Żurawski.jpg
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola