Wydarzenia
Iwona Delińska:
Iwona Delińska:

Świat wewnętrznych przeżyć na płótnie.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wernisaż wystawy pod tytułem „STANY EMOCJONALNE” Iwony Delińskiej, który odbędzie się w środę, 15 listopada 2017 roku, o godzinie 18.00. Prace gdyńskiej artystki można oglądać w Galerii GCF do 3 grudnia.

Na wystawie artystka prezentuje nowe prace, które powstały w ciągu ostatniego roku. Zaprasza do ukrytego, wewnętrznego świata emocji, który jest w niej, a także w każdym z nas. Za pomocą abstrakcyjnych, nieprzedstawiających form pokazuje relacje międzyludzkie, uczucia, emocje. Maluje to, co przeżywa, swoje stany ducha, zmienność relacji. To, jak czasem zbliżamy się do siebie, jesteśmy blisko, podobnie odczuwamy, dotykamy się, a innym razem oddalamy się od siebie.

Nic nie trwa wiecznie. Stany emocjonalne na płótnach podkreślone są kolorem ciepłym lub zimnym, podobnym dla obu form, lub kontrastowym. To malarstwo emocjonalne, które wrażliwego odbiorcę nie pozostawia obojętnym. Artystka lubi wiedzieć, jak odbierane są jej prace. Obrazy te idealnie wpisują się w nowoczesne, minimalistyczne wnętrze, budując przestrzenność.

Iwona Delińska

Urodziła się w Gdyni, tu mieszka i pracuje. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w 1992 roku w Pracowni Tkaniny Unikatowej. Pierwszą wystawę indywidualna miała jeszcze na studiach. Prezentowała prace w Trójmieście, Warszawie, Berlinie i Nowym Jorku. Obecnie związana z Galerią Xanadu w Warszawie i Galerią NEXT w Bydgoszczy. Jej prace dostępne są na aukcjach sztuki współczesnej organizowanych przez obie galerie oraz na aukcjach charytatywnych.

ZAUROCZENIE 80x100.JPG

TERAZ ALBO NIGDY Now or never.JPG

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola