Wydarzenia
Ewa Bałszczyk
Ewa Bałszczyk

Rozmowa o książce „Lubię żyć”. 

Gdyńskie Centrum Filmowe i Agencja Artystyczna Nehrebeccy zapraszają na spotkanie z Ewą Błaszczyk, aktorką i twórczynią Fundacji Akogo? Artystka opowie m.in. o książce „Lubię żyć”. Spotkanie odbędzie się w piątek, 5 maja 2017 roku, o godzinie 18.00, w Księgarni/Galerii GCF. Wstęp wolny. Po rozmowie zaplanowano specjalny wieczór płytowy…

„Lubię żyć” – Ewa Błaszczyk, Litorowicz-Siegert Agnieszka

Przejmująca opowieść o silnej i mądrej kobiecie, przed którą życie postawiło bardzo trudne zadanie. Musiała się z nim zmierzyć. I dała sobie radę. 

Piętnaście lat temu Ola, córka Ewy Błaszczyk, zapadła w śpiączkę. Ewa nie oszalała z rozpaczy, nie wyniosło jej na margines, nigdzie nie uciekła. Przeciwnie – starała się nadać sens nieszczęściu, które spotkało ją i Olę. „Ola to nami zrobiła” – mówi o powstaniu Fundacji Akogo i Kliniki Budzik. Myśl, że córka ma tu misję do spełnienia, trzyma Ewę przy życiu. A jakie to ż ycie? Morderczo trudne, polegające na poświęceniu? Też. Ale jest coś więcej. Ewa nie straciła apetytu na własne życie. Na bycie aktorką, kupowanie sukienek, picie wina. O tym jest ta książka. O chęci życia, a nie tylko przetrwania.
Seria prywatnych rozmów to opowieść o rzeczach bardzo poważnych i zupełnie błahych. O świadomości uwięzionej w umyśle człowieka w comie i o perfumach, które lubi mama dziewczynki pogrążonej w śpiączce. O urządzaniu domu i kryzysach. O pieniądzach i mężczyznach. O miłości i samotności. O Budziku, o przyjaźniach i podróżach. O Oli i drugiej córce, Mani. O relacji z Bogiem, o sile i o nadziei.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola