Wydarzenia
Emilia Kapłan. TAM I WTEDY. Wystawa fotografiii
Emilia Kapłan. TAM I WTEDY. Wystawa fotografiii

W kadrze: niezwykłość codziennego życia.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę fotografii młodej artystki, Emilii Kapłan, pod tytułem „Tam i wtedy”. Wernisaż w Galerii GCF w poniedziałek, 24 lutego 2020 roku, o godzinie 17.30. Wstęp wolny.

Tam i wtedy

Zdarza się, że patrząc na wywołane zdjęcie, nie potrafię dopasować go ani do miejsca, ani do czasu. Pojawiają się za to emocje, związane z tym, co mam przed oczami. To ciekawe, że uczucia często wyprzedzają fakty, jakby to one były najlepszym nośnikiem wspomnień.

Byłam zaskoczona ilością kolorów moich przeżyć, kiedy już wybrałam zdjęcia. Zauważyłam podobieństwa między tymi sprzed dziesięciu lat i tymi sprzed paru miesięcy. Wszystko w jakiś niewyjaśniony sposób łączy się ze sobą. Dzięki fotografii analogowej więcej dostrzegam, bardziej doceniam i dłużej przeżywam, a niedoskonałości uważam za największą zaletę.

Ta wystawa to właściwie mój fotograficzny pamiętnik. Opowieść o mnie, o moich zmysłach, radościach i tęsknotach. Każde zdjęcie wiąże się z chwilą, którą uznałam za wartościową. Nawet jeśli kiedyś zapomnę o miejscu i czasie, nie będę mieć wątpliwości co do jednego – tam i wtedy było moje tu i teraz.

Emilia Kapłan

Wystawę można oglądać do 15 marca 2020 roku.

Emilia Kapłan

Urodziła się w 1990 roku w Częstochowie, gdzie spędziła większość życia. Tam też wywołała swoją pierwszą kliszę. Po chwilowym zainteresowaniu fotografią cyfrową zaprzyjaźniła się z wyciągniętym z szuflady kompaktowym olympusem. I tak już zostało – drobny aparat ma prawie zawsze przy sobie, oślepiając ludzi jego fleszem i wyłapując niezwykłość codziennego życia.

Jej prace można oglądać na Instagramie:  https://www.instagram.com/ejemilia/ 

9a.JPG

4a.JPG

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola