Wydarzenia
Darek zabrocki: otwarta dla publiczności obrona dyplomu ASP w Gdańsku
Darek zabrocki: otwarta dla publiczności obrona dyplomu ASP w Gdańsku

Spotkanie z twórcą grafik do gier Assassin’s Creed: Syndicate i Wiedźmin 3 Dziki Gon: Krew i Wino.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na niecodzienne wydarzenie – obronę dyplomu magisterskiego Darka Zabrockiego, studenta wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, jednego z najbardziej cenionych polskich artystów cyfrowych.


Gdyńskie Centrum Filmowe, Sala Warszawa i Forum Studenckie – poniedziałek, 27 czerwca 2016 roku, godzina 16.00.

Obronę rozpocznie wykład poświęcony sztukom cyfrowym oraz grafice koncepcyjnej, czyli dziedzinom najbliższym sercu młodego artysty. Po nim zaplanowano dyskusję, w której wziąć udział mogą zarówno profesorowie ASP, jak wszyscy chętni uczestnicy spotkania. Zwieńczeniem obrony będzie wystawa prac Darka Zabrockiego – stanowiąca subiektywny przegląd jego prywatnej twórczości. Zobaczyć będzie można między innymi dzieła z ubiegłorocznej wystawy pt. „Miasta”, ale też obraz premierowy, przez samego autora określany jako „polski, historyczny i patriotyczny zarazem”.

Darek Zabrocki to 25-letni artysta, który mediami cyfrowymi i sztuką w sposób profesjonalny zajmuje się już od dziewięciu lat. Zaczynał jednak dużo wcześniej, jeszcze jako dziecko, malując na papierze i nie tylko. – Wtedy nawet przez myśl mi nie przeszło, że pierwsze spotkanie z tabletem w przyszłości przerodzi się w międzynarodową przygodę z grafiką komputerową. Zawsze lubiłem uczyć się nowych rzeczy i rozwijać pomysły związane z rysunkiem – wspomina Darek Zabrocki.

Początki pracy zawodowej Darka Zabrockiego związane były z tworzeniem grafik do gier karcianych oraz okładek książek. Przełom nastąpił w 2013 roku, kiedy to obrazem „Nazgul” młody artysta wygrał międzynarodowy konkurs. Jako niezależny twórca współpracuje z takimi gigantami branży mediów elektronicznych, jak 20th Century Fox, Blur, Ubisoft, Framestore, Universal, BBC, Sony, Sega, Creative Assembly czy Wizards of the Coast.

Efekty jego pracy można oglądać na przykład w grach „Assassin’s Creed: Syndicate”, „Wiedźmin 3 Dziki Gon: Krew i Wino” czy „HALO Wars 2”, a już niedługo również w najnowszym projekcie wytwórni FOX, filmie „Maze Runner 3”. – W przyszłości marzy mi się własny projekt, oparty na wykreowanym przeze mnie świecie, w który chciałbym zaangażować większą liczbę osób – zdradza swoje plany artysta.

Accolade(2016)_DarekZabrocki.jpg

Westminster River(2015)_DarekZabrocki.jpg
Walking-on-the-Long-street(2015).jpg
The-Market(2015)_DarekZabrocki.jpg
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola