Wydarzenia
D.O.M. Malarstwo Dominiki Żurawskiej w Galerii GCF
D.O.M. Malarstwo Dominiki Żurawskiej w Galerii GCF

Święta i kusicielka. Dualizm kobiecej natury.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę malarstwa Dominiki Żurawskiej. Wernisaż w sobotę, 11 marca, o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Wernisaż wystawy D.O.M. prac malarki Dominiki Żurawskiej otworzy multibrandowy wieczór pod hasłem: Marka Wspiera Markę. Miejsce wydarzenia, Gdyńskie Centrum Filmowe, jest nieprzypadkowe. – Film od początku istnienia czerpie inspiracje ze sztuk plastycznych, a polska szkoła filmowa charakteryzuje się bezkompromisowością i silnym charakterem przekazu. Dokładnie takie same są prace malarskie Dominiki Żurawskiej – mówią organizatorzy wystawy.

To jest moja sztuka i biorę za nią pełną odpowiedzialność – podkreśla Artystka. W swoich pracach skupia się na kobietach. Wierzy, że każda ma w sobie i sacrum, i profanum. Przez lata kobiety zmagały się ze stygmatami, które im przypisywano. Dominika Żurawska łamie ten schemat, ukazując w swoich portretach dualizm kobiecej natury. W Polsce artystka jest prawie nieznana, jednak za granicą była wielokrotnie nagradzana w prestiżowych konkursach. Pochodzi z Polski, ale na stałe mieszka w Glasgow.

Wernisaż wystawy D.O.M. odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym w sobotę, 11 marca, o godzinie 18.00. Wstęp wolny. Następnie goście zostaną zaproszeni na multibrandowy pokaz Marka Wspiera Markę do oddalonego o 100 metrów Muzeum Miasta Gdyni.

Wystawę prac malarskich Dominiki Żurawskiej w Galerii GCF można oglądać do 2 kwietnia 2017 roku.

Make a wish no regrets.JPG

REBEL oil on canvas 76x102cm.jpg
To have not to hold.JPG
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola