Wydarzenia
Cros the b/order. GDD 2018
Cros the b/order. GDD 2018

Prezentacja w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Gdyńskie Centrum Filmowe i Centrum Designu Gdynia zapraszają na wystawę w ramach Gdynia Design Days 2018. Tytuł wystawy to gra słów border (granica) i order (porządek) – zarówno jedno, jak i drugie jest tu pozorne, a dyscypliny, techniki i pomysły swobodnie przenikają się, tworząc barwną, angażującą odbiorcę całość. Wystawę można oglądać od 6 do 15 lipca 2018 roku. 

Granice materii, komunikacji, języka; ograniczenia ciała i ducha; granice wieku, terytorialne czy wreszcie te dotyczące twórcy i odbiorcy – ilustracja przekracza sporo z nich. Jej autorzy i autorki sięgają po wiele tematów, dotykają różnych dziedzin, a ich zakres działania często wykracza daleko poza karty papieru czy monitory komputerów. 

O tym właśnie traktuje wystawa „Cross the b/order”. Ilustracja bez granic, w ramach której swoje prace zaprezentuje 17 utalentowanych ilustratorów i ilustratorek z różnych części Polski: Joanna Bartosik, Robert Czajka, Dominika Czerniak-Chojnacka, Joanna Fuczko, Joanna Gniady, Diana Karpowicz, Karolina Kotowska, Marcin Podolec, Marta Obuchowicz, Robert Romanowicz, Studio Ładne Halo (Maciek Blaźniak i Joanna Guszta), Anna Szejdewik (Coxie), Dorota Wojciechowska, Aleksandra Woldańska-Płocińska oraz pomysłodawcy i kuratorzy wystawy, Magdalena Kościańska i Piotr Czech. P

Pierwsza edycja wystawy miała miejsce w galerii BWA Zielona Góra w 2017 roku. Autorem oprawy graficznej zeszłorocznego wydarzenia był Feliks Marciniak – w tym roku oprawa również zostanie przygotowana w oparciu o jego koncepcję. W ramach wystawy pokazane zostaną realizacje z obszaru ilustracji prasowej, książkowej, nadruki na tekstyliach, plakaty i animacje oraz przykłady przestrzennych prac, które wpisują się w formułę wydarzenia, wychodząc poza schematy lub pomagając przełamać różnego rodzaju bariery.

Więcej informacji na stronie festiwalu Gdynia Design Days: TUTAJ.
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola