Wydarzenia
Biesiada literacka. Leszek Długosz
Biesiada literacka. Leszek Długosz

Wokół książki „Pod Baranami – ten szczęsny czas”.

Leszek Długosz – śpiewający poeta, aktor, kompozytor, pianista, twórca legendy Piwnicy pod Baranami – będzie gościem kolejnej „Biesiady Literackiej” w Gdyńskim Centrum Filmowym – w piątek, 11 maja 2018 roku, o godzinie 19.30. Na spotkania zapraszają Centrum Kultury w Gdyni i Agencja Artystyczna Nehrebeccy. Wstęp wolny.

Naszym gościem będzie poeta, kompozytor, wykonawca, instrumentalista, twórca legendy Piwnicy pod Baranami, Krakus z krwi i kości, fundament Wawelu, kumpel Smoka Wawelskiego.

Leszek Długosz to artysta wszechstronny – śpiewający poeta, kompozytor, pianista, aktor, felietonista. Opublikował szereg zbiorów poezji i płyt autorskich, m.in. Z tego co jest, Dusza na ramieniu, Po głosach, po śladach. W okresie świetności Piwnicy pod Baranami, w latach 60. i 70., jedna z najbardziej twórczych osobowości tego Zespołu.

O swojej książce „Pod Baranami – ten szczęsny czas” wspomnieniach z tego czasu, mówi tak: „W mojej piwnicznej opowieści starałem się selekcjonować materię i włączać do niej przędziwo autentyczne. Więc to, czegom sam doświadczył. W czym brałem udział, co widziałem, słyszałem. Co opowiadano mi wtedy. Byłoby pięknie, gdyby Czytelnik, kończąc lekturę i zamykając okładkę tej książki, niczym drzwi za sobą, miał wrażenie, że znów tam był… Trafił tam jeszcze raz… I odzyskał, w rzeczywistości przecież nigdy nie zaistniały, ten jeszcze jeden wieczór w Piwnicy… Ach, na koniec gdyby jeszcze było i tak, że ożywione myśli i poruszone Jego serce – żeby znów w tamtą stronę, znów chciały tam biec”.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola