Wydarzenia
Bez końca. Dialogi Krzysztofa Kieślowskiego
Bez końca. Dialogi Krzysztofa Kieślowskiego

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza od 20 września 2021 roku na wystawę poświęconą Krzysztofowi Kieślowskiemu, w 80. rocznicę urodzin i 25 rocznicę śmierci reżysera. Ekspozycja jest częścią projektu przygotowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Łodzi, a można ją oglądać podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Multimedialna i interaktywna ekspozycja poświęcona twórczości Krzysztofa Kieślowskiego koncentruje się na wielkich pytaniach zadawanych przez bohaterów jego filmów. Podkreśla to uniwersalność i doniosłość podejmowanych przez reżysera tematów moralno-etycznych. Podczas wędrówki podążymy drogą reżysera – począwszy od dzieciństwa, przez studia w PWSTiF w  Łodzi, pierwsze filmy dokumentalne i  fabularne, po sukcesy jego dzieł na arenie międzynarodowej.

Różnorodność eksponatów, wśród których znajdą się oryginalne dokumenty, unikatowe obiekty, fotografie, nagrody i pamiątki, pozwoli nam zanurzyć się w świat filmów dokumentalnych i fabularnych reżysera. Wiele z tych dokumentów i  obiektów techniki filmowej zostanie pokazanych publicznie po raz pierwszy.

Wernisaż wystawy odbędzie się 21 września 2021 o godz. 17.00.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola