Wydarzenia
Batiki Lidii Szczypek
Batiki Lidii Szczypek

Magia – Uczucie – Wrażenie – Wosk

Ponad 60 obrazów wykonanych techniką batiku obejmuje wystawa pod tytułem „Magia – Uczucie – Wrażenie – Wosk” w Gdyńskim Centrum Filmowym. Są wśród nich prace inspirowane naturą, a także nawiązujące do najsłynniejszych symboli Gdyni, takich jak słynne bulwarowe „rybki”.

– Czyż świat wokół nas nie jest wielobarwny i wielopłaszczyznowy? Jednak to wszystko dla wielu pozostaje ukryte. Tak jak w moich batikach pod woskiem. Batik to nie tylko malowanie, rysowanie woskiem na jedwabiu lub bawełnie. To ukrywanie wrażeń, uczuć pod wieloma warstwami wosku. Po to, by w końcowym efekcie wybuchły i ujrzały światło dzienne – opowiada o swoich pracach Artystka.

Lidia Szczypek jest gdynianką, absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Orłowie w klasie fotografii. Przez wiele lat pracowała w zawodzie fotografa oraz jako dekoratorka. Sztuki batiku uczyła się od mistrzów tej techniki w Tajlandii. Wypracowała własną autorską metodę twórczą i indywidualny artystyczny język. W ramach ekspozycji w Gdyńskim Centrum Filmowym batikowe obrazy będą prezentowane w Galerii GCF oraz Restauracji Vertigo.

Gdyńskie Centrum Filmowe: 16 maja – 18 czerwca 2016 roku. 

Wernisaż: 16 maja, godzina 18.00. Wstęp wolny.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola