Wydarzenia
Arkadiusz Sylwestrowicz. Malarstwo i rzeźba
Arkadiusz Sylwestrowicz. Malarstwo i rzeźba

Wystawa w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego. Usłyszeć kolor…

Kolor, faktura, dźwięk – na wiele zmysłów oddziałują prace Arkadiusza Sylwestrowicza, które zostaną zaprezentowane na przekrojowej wystawie malarstwa i rzeźby artysty w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego. Wernisaż: 18 sierpnia 2016 roku, godzina 18.00. Wystawę otworzy historyk sztuki, Lech Stangret.


Partnerami wydarzenia są:      logo2.jpg        Browar-Amber-Logotyp1.png

Arkadiusz Sylwestrowicz chętnie sięga po czysty pigment czy farby przemysłowe, uzyskując na swych obrazach nie tylko fluorescencyjne barwy, ale też intrygujące nieregularne struktury. – W mojej twórczości skłaniam się coraz bardziej do wymiaru sensualnego. Te prace niemal zmuszają odbiorcę do tego, by wyciągnąć rękę i spróbować ich dotknąć – mówi artysta. Na wystawie zaprezentuje również swoje rzeźby i rysunki.

Wystawa obejmie wybrane dzieła z ostatnich lat, reprezentujące kilka cykli tematycznych rozwijanych przez artystę. Między innymi tak zwane „dźwiękobrazy” będące próbą dialogu malarstwa z dźwiękiem. Arkadiusz Sylwestrowicz wykorzystał specjalny algorytm, opracowany przez inżyniera Roberta Barańskiego z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, za pomocą którego można przełożyć obraz na pasmo dźwięków. Dzięki tej transformacji powstał utwór muzyczny, skomponowany przez jeszcze jednego artystę zaproszonego do współpracy, Jacka Grudnia.

Arkadiusz Sylwestrowicz urodził się w 1971 roku w Łodzi. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie obecnie prowadzi pracownię Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych na Wydziale Malarstwa. Jego prace należą do zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego Pałac Opatów w Gdańsku, Caja Negra w Santiago de Chile.

AS_1.jpg

AS_4.jpg

AS_5.jpg

AS_8.jpg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola