Wydarzenia
Anna Seniuk
Anna Seniuk

Wokół książki „Nietypowa baba jestem”.

Gdyńskie Centrum Filmowe i Agencja Artystyczna Nehrebeccy zapraszają na spotkanie z aktorką teatralną i filmową, Anną Seniuk, w piątek, 30 czerwca 2017 roku, o godzinie 18.00, w Księgarni/Galerii GCF. Wstęp wolny.

Z Anną Seniuk – artystką Teatru Narodowego w Warszawie, której sławę i ogromną popularność przyniosła rola w serialu telewizyjnym „Czerdziestolatek” – porozmawiamy m.in. o książce „Nietypowa baba jestem”. Spotkanie poprowadzi Krystian Nehrebecki

Z miłości porzuciła rolę, która trafia się aktorce raz na sto lat. O mały włos – aż trzykrotnie – nie straciła życia. Zwymyślała komisję egzaminacyjną krakowskiej szkoły teatralnej, uwiodła swą grą rosyjskiego dramaturga i jako pierwsza polska aktorka pokazała na dużym ekranie biust. A wszystko to – jak sama mówi – zaczęło się w dniu, w którym biegnąc przez krakowski rynek, „przeskoczyła Sukiennice”.

Odżegnuje się od wizerunku ciepłej mamuśki, który przez lata wykreowały media. Marzenia zaczęła spełniać dopiero po sześćdziesiątce. Dziś nie boi się opowiedzieć o swoich życiowych zmaganiach. Znana z powściągliwości, po raz pierwszy szczerze mówi o swoim prywatnym życiu, walce z chorobą, teatrze, pasjach, miłości i drodze do kariery.

Anna Seniuk – aktorka w błyskotliwej i odważnej rozmowie z córką, Magdaleną Małecką 
Galeria Gdyńskiego Centrum Filmowego – piątek, 30 czerwca 2017 roku

godz. 18.00 – Biesiada literacka
godz. 19.00 – Wieczór płytowy z Anną Seniuk

Wstęp wolny.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola